30-річчя відновлення Брусилівського району

23 Листопада, 2020 р., 09:59
Однією із втрачених будівель Старого Брусилова є аптека, яка до середини 1990-х років розміщувалася навпроти пошти. Цей зовсім не дитячий заклад посідав у нашому карамельно-мандариновому дитинстві чинне місце. Тут ми купували вітаміни «Аскорбінки» і гематоген, які вживали не як ліки, а як ласощі. А взимку самим ходовим товаром аптеки був лейкопластир, яким хлопці перемотували ключки. Щоправда вистачало його на годину-дві, а коштував на ті гроші не дешево — 45 копійок. Проте, на відміну від ізоленти, лейкопластир не був дефіцитом.
23 Листопада, 2020 р., 09:55
У моїй пам’яті заворушився спомин дитинства про нині не діючий Брусилівський цегельний завод, знаний місцевим людом як кірпічний. Так сталося, що він став для мене першим робочим місцем. Влітку 1983 року, після закінчення 7-го класу, я із кількома забаштинськими друзями вирішив трохи підзаробити, як тоді казали «на черевики». Але в Брусилові неповнолітніх брали на роботу тільки в колгосп – пастухом, в городню бригаду і на точок, або на кірпічний – возити вагонетками сирівку від преса в хліви. Переповненим юнацькою енергією забаштинцям, захотілося справжньої романтики, тому ми подалися в робітники. Тих півтора місяці праці стали для мене добрим життєвим уроком, бо на цегельні не тільки обпалювалася глина, але й гартувався людський характер. З теплотою і вдячністю пригадую людей, які були моїми першими трудовими наставниками: директрису Ніну Макаренко, завідувачку виробництва Віру Тарасун, робітниць Олену Роду, Ольгу Пушиху (по-вуличному), Олену Кубиль, механіка преса Степана Андрусенка. Не пам’ятаю, куди пішов мій перший заробіток, але точно не на черевики і не на дівчат, бо в тому віці з дівчатами ми грали лише в «Квадрат». Хай там як, гроші розвіялися, а згадки залишилися і сьогодні вони лагідним теплом війнули в мою душу.
15 Червня, 2020 р., 17:22
Морозівська ЗОШ I-III ст.
10 Червня, 2020 р., 17:21
Сьогодні годинник життя відраховує 34 роки від дня Чорнобильської катастрофи, яка чорною плямою лягла на всю нашу планету. Минають роки, та біль не вщухає, тривога не полишає людей, пов’язаних скорботним часом ядерного апокаліпсиса. Наслідки Чорнобиля ще довго відчуватимуть і сучасники, й прийдешні покоління. Історія Брусилівского району, як і всієї Житомирщини, нерозривно пов'язана з аварією на ЧАЕС.
10 Червня, 2020 р., 17:12
Брусилівський район — адміністративно-територіальна одиниця на південному сході у Житомирській області. Наймолодший за часом створення і найменший за площею район. Його територія охоплює 0,6 тис. км². Адміністративним центром району є селище міського типу Брусилів. В адміністративному відношенні район складається з 1 селищної об'єднаної територіальної громади та 1 сільської ради, які включають окрім смт ще 36 сіл.