"Брусилівське бюро правової допомоги" Житомирського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

04 Січня, 2021 р., 16:36
Щодо роздільності майна батьків і дітей. Батьки і діти, які спільно проживають можуть бути самостійними власниками майна. Якщо має місце спір між батьками та дітьми, які спільно проживають, щодо належності майна, то воно вважається власністю батьків, якщо інше не встановлено судом. Якщо батьки придбали майно призначене для розвитку дитини та її виховання, то вказане майно є власністю дитини.
16 Грудня, 2020 р., 10:46
Нещодавно внесеними змінами до статті 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» було визначено поняття “незатребувана земельна частка (пай)” до яких відносять земельні частки (паї), на які було видано свідоцтва (сертифікати), але вони не були виділені в натурі (на місцевості), відповідно до нового законодавства.
02 Грудня, 2020 р., 16:19
До відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» звернувся громадянин Бутенко Петро ( прізвище змінено ) щодо порядку постійного права користування земельною ділянкою, юридичною особою.. В рамках заходів проекту «Я маю право!»  надано роз»яснення фахівцем відділу.
24 Листопада, 2020 р., 13:43
До відділу «Брусилівське бюро правової допомоги» звернулася громадянка  Савченко Надія ( прізвище змінено ) щодо повноважень діяльності Державного земельного кадастру,  в рамках заходів проекту «Я маю право!»  надано роз»яснення фахівцем відділу.
18 Листопада, 2020 р., 13:58
Міністерство юстиції України пояснило громадянам, як потрібно діяти, коли колектори починають надсилати погрози. Інформацію оприлюднили на Facebook-сторінці відомства.
18 Листопада, 2020 р., 09:07
Для початку необхідно з’ясувати що  таке земельний сервітут.
01 Жовтня, 2020 р., 10:43
Актуальним є питання щодо переходу права власності на земельну ділянку у разі набуття громадянином права на жилий будинок. Якщо набуто право власності на жилий будинок, що перебував у власності, або користуванні іншої особи, то у цієї особи припиняється право власності користування  земельною ділянкою на якій перебуває даний жилий будинок. Тобто особа, яка набула права власності на жилий будинок, розміщений на земельній ділянці, яка перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій розміщений жилий будинок, без зміни її цільового призначення.
17 Вересня, 2020 р., 11:35
Значення державної реєстрації шлюбу полягає у забезпеченні стабільності відносин між подружжям, охорони їх прав та інтересів, інтересів їх дітей, а також держави та суспільства. Державна реєстрація шлюбу засвідчується Свідоцтвом про шлюб.
10 Вересня, 2020 р., 13:28
Згідно статті 98 Земельного кодексу України право земельного сервітуту - це право власника або землекористувача земельної ділянки або іншої заінтересованої особи на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою. Важливо,  що встановлення земельного сервітуту не веде до позбавлення власника земельної ділянки, щодо якої він встановлений, прав володіння, користування і розпорядження ділянкою. Також, земельний сервітут здійснюється способом, найменш обтяжливим для власника земельної ділянки, щодо якої він встановлений.            Земельний сервітут може складатися в праві проходу або проїзду через ділянку, праві прокладання та експлуатації ліній електропередач, водопроводу, забору води з водойми, розташованої на сусідній ділянці, прогону худоби і т. д. і.т.п.             Важливою ознакою сервітуту є те, що він не підлягає відчуженню (не може виступати об’єктом купівлі-продажу, дарування, міни і т. п.) і, в той же час, зберігає свою дію в разі переходу права власності на ділянку, щодо якої сервітут встановлено, до іншої особи.              Сервітут може бути встановлений договором, законом, заповітом або рішенням суду. Він може належати власникові (володільцеві) сусідньої земельної ділянки, а також іншій конкретно визначеній особі (особистий сервітут).