Порядок забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення.
Урядом ухвалено Порядок забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням (постанова Кабінету Міністрів України від 31.05.2015 № 200).
Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях з метою повернення їх до мирного життя” (далі - бюджетні кошти) на забезпечення санаторно-курортним лікуванням у закладах, розміщених на території України, осіб, яким надано статус:
-постраждалого учасника Революції Гідності відповідно до статті 16-1 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
-учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або учасника війни відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6, пунктів 10-14 частини другої статті 7 та пункту 13статті 9 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
Дія цього Порядку не поширюється на осіб, які мають право на забезпечення санаторно-курортними путівками відповідно до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 (Офіційний вісник України, 2006 р., № 8, ст. 444; 2013 р., № 96, ст. 3552), та Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 р. № 446 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 32, ст. 1346).
Для отримання безкоштовної путівки на санаторно-курортне лікування необхідно подати в управління праці та соціального захисту населення Брусилівської райдержадміністрації наступні документи:
* заяву;
* медичну довідку лікувальної установи за формою 070/о;
* копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
* копію паспорта;
* документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;
* копію військового квитка ( за наявністю)
Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах у разі утворення (крім м. Києва) рад (далі - органи соціального захисту населення) забезпечують осіб, зазначених у пункті 1 цього Порядку, безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів відповідно до цього Порядку згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості:
1) учасників бойових дій - не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
2) осіб з інвалідністю внаслідок війни - позачергово щороку строком на 18-21 день;
3) осіб з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - відповідно до медичних рекомендацій, з них:
I та II груп - до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;
III групи - до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день;
4) постраждалих учасників Революції Гідності - не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
5) учасників війни - не частіше ніж один раз на два роки строком на 18-21 день.
Зазначені категорії осіб мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого оплачуються за рахунок коштів державного бюджету.
У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.
Більш детальнішу інформацію можна отримати в управлінні праці та соціального захисту населення Брусилівської райдержадміністрації (кабінет 108) або за телефоном: (04162) 30800.
Т.В.Павлюк – головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення.