Як уникнути шахрайства при працевлаштуванні

Дата: 24.09.2019 13:45

Якщо вам запропонують великі гроші або пообіцяють швидку кар'єру, не вимагаючи при цьому ні диплому про освіту, ні будь-якого досвіду, насторожіться. Пропонуємо вам декілька простих порад, аби не потрапити у халепу при працевлаштуванні. Головна з них – оцінювати все реально і не розраховувати на легкі гроші.

Порада: при пошуку роботи обов’язково проаналізуйте середній рівень оплати праці.
Адекватний і відповідальний працедавець запропонує вам средньоринкову компенсацію (плюс-мінус 20%). «Золоті гори» обіцяють не чисті на руку роботодавці.

Ні за що не платіть!
У деяких фірмах претендентам на посаду повідомляють, що для отримання бажаної посади їм необхідно заплатити “енну” суму. Наприклад, за курс навчання, за підписання договору, літератури або за оформлення міфічної дисконтної картки і т.д.

Порада: дотримуйтеся принципу – за роботу повинні платити вам, а не ви.
Ніяких усних обіцянок – тільки договір!
Ваші відносини з організацією слід оформити документально.

Вимагайте, щоб з вами уклали трудовий договір. У документах мають бути чітко прописані усі умови роботи і обов’язки сторін, у тому числі розмір і порядок нарахування зарплати та інші виплати. Усні обіцянки ні до чого не зобов’язують. Зокрема, уважно читайте трудовий договір, адже надання фірмою-роботодавцем консультативних послуг не зобов’язує вас працевлаштовувати.

І ще: будьте обережними з посередницькими послугами на ринку працевлаштування. Саме посередницька діяльність у знаходженні роботи все частіше обертається для свідомих громадян звичайним шахрайством. Особи, які називають та видають себе за посередників у пошуку роботи, беруть гроші із довірливих громадян, обіцяють працевлаштування, а потім зникають. І довести вину останніх дуже важко. Адже ніякого юридичного чи законодавчого підтвердження даним злодіянням немає.

Пам’ятайте: стати жертвою шахраїв легко! Будьте пильні, перевіряйте надану Вам інформацію.