Про особливості надання пільги та житлових субсидій на придбання твердого палива і скрапленого газу у 2020 році

Дата: 21.02.2020 09:49

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 356 «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій» та від 15.05.2019 № 555 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2020-2022 роки» (зі змінами) для надання пільг і житлових субсидій населенню на придбання твердого палива та скрапленого газу в 2020 році встановлені такі показники вартості:

• твердого палива - 2 746,74 гривень за тонну;
  • скрапленого газу - 274,67 гривень за один баллон.

Норми твердого палива та скрапленого газу для нарахування пільг і субсидій на календарний 2020 рік залишилися без змін і становлять на домогосподарство:

- для нарахування пільг готівкою - 1 тонна твердого палива та балон скрапленого газу;

- для нарахування субсидії на тверде  паливо та скраплений газ – 2 тонни твердого палива та 2 балони скрапленого газу на домогосподарство, в якому зареєстровано 1-2 осіб; 3 балони - на домогосподарство з 3-4 зареєстрованих осіб; 4 балони на домогосподарство, в якому зареєстровано 5 і більше осіб.

Особливості надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі визначені постановою Кабінету Міністрів України
від 17 квітня 2019 р. № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі» (зі змінами) .

На домогосподарство, в залежності від розміру пільги, якою воно користується, розмір пільги готівкою на тверде паливо та скраплений газ  у 2020 році становитиме: 100% пільга - 3021,41  грн.; 75% - 2266,06 грн.; 50% - 1510,71 грн.

Розмір субсидії на тверде паливо та скраплений газ визначається за розрахунком, у залежності від доходів всіх зареєстрованих і проживаючих  у домогосподарстві осіб та норм, зазначених вище. Відповідно, кожне домогосподарство отримає свій розмір субсидії.

До уваги громадян району, яким необхідно зробити вибір між субсидією чи пільгами на тверде паливо та скраплений газ, оскільки  згідно чинного законодавства у разі призначення субсидії пільги з  оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому   приміщенні   (будинку), у  період її отримання не призначається. Тобто, у разі призначення субсидії громадянам із числа пільговиків в 2020 році, зазначені особи не матимуть права на отримання пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу впродовж всього 2020 року.

Управління праці та соціального захисту населення

Брусилівської райдержадмінстрації