Компенсація  за  засоби  спілкування

Дата: 24.02.2020 09:04

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 806 „Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321” осучаснено Перелік ТЗР та норми Порядку в частині забезпечення осіб з інвалідністю I та II групи по зору та дітей з інвалідністю по зору мобільним телефонам як основним засобом для спілкування та орієнтування.

Відповідно до п. 8 Порядку особам з інвалідністю I і II групи по зору та законним представникам дітей з інвалідністю по зору віком від 14 років виплачується компенсація за придбання годинника (електронного - дітям віком від шести років), мобільного телефона (дітям віком від семи років).

Крім того, згідно з пунктом 10 Порядку особи з інвалідністю I та II групи по зору та законні представники дітей з інвалідністю по зору віком від семи років можуть придбати аудіоплеєр замість мобільного телефона, при цьому відшкодовується вартість аудіоплеєра в межах граничної ціни на мобільний телефон із строком п’ять років, на який видано виріб.

Звертаємо увагу, що повторне отримання мобільного телефона або аудіоплеєра можливо лише після закінчення строку, на який видано попередній виріб (п’ять років). Одночасне забезпечення аудіоплеєром і мобільним телефоном не передбачено.

Головний спеціаліст УПСЗН Брусилівської РДА Т.В.Павлюк.