Впровадження чергового етапу медичної реформи

Дата: 28.02.2020 11:36

25 лютого у приміщенні Житомирської облдержадміністрації відбулась нарада, під час якої фахівці Національної служби здоров’я України та Міністерства охорони здоров’я інформували про впровадження Програми медичних гарантій, що розпочнеться з 1 квітня 2020 року.   Заходи відбулись за участю голови райдержадміністрації Віталія Бунечка, голови обласної ради Володимира Ширми, директора центрального міжрегіонального департаменту Національної служби здоровя України Володимира Пляцека.

Від Брусилівського району участь у нараді взяли: голова районної ради Ніна Рафальська, голова Брусилівської селищної ради Володимир Габанець, заступник головного лікаря з економічних питань КНП «Брусилівська лікарня» Валентина Коваль та начальник відділу освіти, культури, охорони здоров’я, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Ольга Ариштович.

Реформа системи охорони здоровя в цілому покликана повернути її обличчям до людей: лікарі мають отримувати гідну оплату праці, пацієнти – якісні послуги. Перший етап реформи охорони здоровя завершився, ми маємо своїх сімейних лікарів. Другий етап – реформа вторинного і третинного рівнів. Медичні заклади укладають договори з Національною службою здоровя України про медичне обслуговування населення. Чим більше заклад надаватиме послуг, тим більше отримуватиме фінансування. До Програми медичних гарантій увійшли первинна медична допомога, екстрена медична допомога, спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога, медична реабілітація та паліативна допомога. Фінансування відбуватиметься відповідно до пакетів послуг, що обиратиме заклад.

КНП «Брусилівська лікарня» подала заявку до Національної служби здоровя України на 9 пакетів послуг. Хоча це не означає, що в кінцевому результаті буде заключено договір на всі 9 пакетів послуг. В прийнятті рішення Національною службою здоровя України буде братися до уваги кадровий потенціал, а також матеріально-технічне забезпечення лікарні, зокрема компютерне оснащення. Саме матеріально-технічне забезпечення Брусилівської лікарні бажає бути кращим.

25 лютого також відбулася зустріч Брусилівського селищного голови з медичним колективом Брусилівської лікарні та Центру первинної медико-санітарної допомоги на предмет збереження лікарні. При сьогоднішніх змінах системи фінансування галузі охорони здоровя, дуже складно, але вкрай необхідно зберегти, підтримати та розвивати медицину в Брусилівському районі. Головний меседж – кожен житель району має отримувати доступну та якісну медичну допомогу.