Рятувальники Брусилівщини закликають громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях!

Дата: 28.02.2020 17:22

В умовах нетипово теплої і посушливої для української зими погоди, рятувальники звертають увагу громадян на невтішну статистику, яка спостерігається із пожежами на відкритих територіях. Так, станом на 27 лютого 2020 року, кількість загорянь сухої рослинності, чагарників, тощо становить вже 3 тис. 598 випадків на території України, що майже вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, на території Брусилівського району велика кількість загорянь сухої рослинності. 21 січня 2020 року на пункт зв’язку пожежної частини надійшло повідомлення про загорання сухої рослинності в межах села Осівці. По прибуттю підрозділу встановлено, що вогонь розповсюдився на площу близько 2 га. Сильний вітер, що ускладнював гасіння пожежі, швидко поширював полум’я в напрямку житлових помешкань. Завдяки швидкому реагуванню та професійних дій рятувальників матеріальних збитків та шкоди внаслідок пожежі мешканцям села не нанесено.

У продовж 2019 року на території Брусилівського району зареєстровано 27 пожеж на відкритих територіях, що нанесли матеріальних збитків державі близько 558,000 тис. грн.

Основною причиною виникнення пожеж в екосистемах є необережне поводження з вогнем, дитячі пустощі з вогнем та навмисне спалювання сухої рослинності на присадибних ділянках.

Тож, зважаючи на збільшення випадків виникнення загорянь у природних екосистемах, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян не провокувати пожежі на відкритих територіях!

Якщо ви помітили займання сухої трави, чагарників, лісових насаджень, або на сміттєзвалищах, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.