ПІДГОТОВКА НОРМАТИВНИХ АКТІВ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ ДО ЧЕРГОВИХ МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ

Дата: 28.02.2020 17:30

24 лютого у Центральній виборчій комісії відбулася робоча зустріч Голови Комісії Олега Діденка з делегацією Венеційської комісії та деяких структур Ради Європи на чолі із Секретарем Венеційської комісії паном Томасом Маркертом. У заході також взяли участь заступник Голови ЦВК Віталій Плукар, члени Комісії Сергій Постівий, Павло Любченко, виконувач обов?язків керівника Секретаріату Комісії Катерина Шараг.

Під час спілкування сторони обговорили широке коло питань, насамперед пов?язаних з Виборчим кодексом України в контексті підготовки до чергових місцевих виборів, що мають  відбутися восени 2020 року.

“Комплекс запланованих ЦВК змін до Виборчого кодексу спрямований на спрощення участі у виборах всіх суб?єктів виборчого процесу”, — на цьому наголосив Голова Комісії Олег Діденко під час свого виступу.

Щодо основних викликів, які стосуються Кодексу, то, за словами Олега Діденка, в аспекті майбутніх місцевих виборів слід сказати про нову виборчу систему, яка може виявитися доволі складною, як для членів виборчих комісій – під час організації виборів, так і для виборців – в сенсі її розуміння. Відтак, аби нівелювати ймовірні складнощі, необхідно організувати широку інформаційно-роз?яснювальну роботу. Перші важливі кроки в цьому напрямку Комісія за підтримки міжнародних партнерів вже робить.

Відповідаючи на запитання представника Конгресу місцевих і регіональних рад Ради Європи пані Ренате Зікмунд щодо основних пропозицій ЦВК для вдосконалення Виборчого кодексу, Голова Комісії, зокрема, зазначив:

– ЦВК планує запропонувати цілу низку положень, пов?язаних із впровадженням у виборчому процесі електронних сервісів. Зокрема, –передбачити  альтернативну можливість подачі документів (в режимі онлайн) для реєстрації кандидатів, їхніх довірених осіб, офіційних спостерігачів, членів виборчих комісій. Окрім того, хочемо закріпити на законодавчому рівні можливість використання інноваційних технологій, наприклад, для підрахунку голосів виборців. Також запропонуємо законодавчо деталізувати повноваження регіональних та територіальних представництв Комісії, можливість утворення яких передбачена Кодексом.  Загалом комплекс запланованих Комісією змін до Виборчого кодексу головним чином спрямований на спрощення участі у виборах всіх суб?єктів виборчого процесу”.

Під час зустрічі йшлося також про взаємозв?язок між реформою децентралізації та місцевими виборами. Так, сьогодні активно обговорюються зміни до Конституції України в аспекті децентралізації. З цього приводу Олег Діденко наголосив, що незважаючи на можливі зміни в адміністративно-територіальному устрої, Комісія в будь-якому випадку зробить все можливе, аби чергові місцеві вибори відбулися відповідно до чинного законодавства, але сподівається, що такі зміни будуть завчасними.

Більш докладніше про робочу зустріч Голови Центральної виборчої комісії можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Комісії за посиланням ( http://www.cvk.gov.ua ).

З матеріалів повідомлення

відділу взаємодії із засобами масової  інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

( http://www.cvk.gov.ua )