Профілактика гострих респіраторно-вірусних інфекцій.

Дата: 10.03.2020 16:19

У зв’язку зі стрімким поширенням коронавірусної інфекції в світі та виявлення випадку захворювання на СOVID – 19 в Україні, можливістю занесення збудника на територію району, на виконання рішення обласної комісії з питань техногенної економічної безпеки та надзвичайних ситуації (Протокол №2 від 04.03.2020р.), районної комісії з питань ТЕБ та НС (Протокол № 2 від 05.03.2020 р.) рекомендовано обмежити з 06.03.2020р. проведення будь- яких масових заходів терміном на 1 місяць, також рекомендовано створити резерв дезінфікуючих засобів для проведення заходів з мінімізації ризиків розповсюдження інфекційного агенту.

Профілактичні дезінфекційні заходи необхідно здійснювати в громадському транспорті, лікувально-профілактичних дитячих закладах, об’єктах торгівлі, ринках, об’єктах громадського харчування, місцях масового скупчення людей.

Для проведення дезінфекційних заходів рекомендовано засоби Українського виробництва «Санітаб», ціна 216грн. за 1- банку (300таб.) та «Соліклор», ціна 450 грн. за 1- банку (300таб.), як найбільш ефективних та економічних та інших деззасобів, які занесені в державний реєстр.    Використовувати їх слід, відповідно до регламенту (методичних вказівок) по застосуванню деззасобів, згідно режиму дезінфекції при респіраторних інфекціях вірусної етіології.

Наприклад: деззасіб «Санітаб» використовувати 0,015, (1- таблетка на 15л., води 100 мл. цього розчину використовується на1м2, експозиція 60 хвилин).

У побуті потрібно дотримуватись елементарних правил гігієни: прийшли з місць з масовим перебуванням людей – ретельно вимийте руки з милом.

Старайтесь мінімізувати контакти з хворими людьми.

Відділ житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля райдержадміністрації.