Пільги на тверде паливо та скраплений  балонний газ готівкою у 2020 році.

Дата: 19.03.2020 17:49

Надання пільг на придбання твердого палива  і скрапленого газу у грошовій формі визначені постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року №373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату на житлово-комунальних  послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі»(зі змінами).

Пільги на придбання  твердого палива і скрапленого газу, призначається на календарний рік. Право на отримання твердого палива і скрапленого газу мають ті сім'ї, які використовують  для опалення виключно тверде паливо  та балонний газ для приготування їжі. Допомога виплачується один раз на рік  у готівковій формі на особовий рахунок в уповноваженому банку.

Для призначення пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу пільговики звертаються  до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, а у сільській місцевості – до уповноважених осіб, визначених виконавчим комітетом селищних і сільських рад, за зареєстрованим місцем проживання (або за фактичним місцем проживання, якщо особи перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги за фактичним місцем проживання за рішенням комісії), з відповідною заявою, до якої додається довідка про наявність пічного опалення та/або  кухонного вогнища на твердому паливі. У разі утворення об’єднаної територіальної громади, заяви пільговиків з необхідними документами приймаються уповноваженими особами в об’єднаній територіальній громаді.

Право на пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу, без урахування середньомісячного доходу, мають зокрема, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, постраждалі від аварії на Чорнобильській АЕС  1 та 2 категорії, ветерани силових структур.

Відповідно до постанови Кабінету  Міністрів України  №389 від 04.06.2015 р. «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї», за умови, якщо  сукупний доход сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у 2020 році – 2940,00 грн. Право на дані пільги мають  учасника війни,   багатодітної сім'ї,  постраждалі від аварії на Чорнобильській АЕС 3 категорії, пенсіонери галузей медицини, освіти та культури в сільській місцевості.

У поточному році пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу надаються виходячи із розрахунку вартості однієї тонни твердого палива в сумі 2746,74 грн. та одного балону скрапленого газу в сумі 274,67 грн. на домогосподарство. Зокрема, розмір грошової компенсації на домогосподарство залежить від розміру пільг, якою особа користується.

Начальник відділу  персоніфікованого

обліку пільгових категорій населення                     Олена ТОРБЕНКО