Увага! Рятувальники Житомирщини застерігають: горить суха трава!

Дата: 05.04.2020 16:57

Із початку року на Житомирщині сталося вже 715 займань сухої трави на загальній площі 1589 га, 2 людини загинуло.

Про це повідомляє управління ДСНС України у Житомирській області.

Гасити такі пожежі складно, адже висохла рослинність спалахує, мов факел, і полум’я поширюється зі швидкістю вітру. Також ускладнює приборкання таких пожеж і віддаленість джерел водопостачання (зокрема, водойм). І тоді, щоразу рятувальникам доводиться здалеку привозити воду пожежними автомобілями, а не безперервно подавати по рукавних лініях з розташованих поруч джерел водопостачання.

Звертаючи увагу на ситуацію, що склалася, Управління ДСНС України у Житомирській області звертається до всіх громадян:

- ніколи не підпалюйте суху траву в лісі, на полі, городі, біля своїх будівель;

- будьте обережні з джерелами відкритого вогню, із сірниками та цигарками;

- якщо ви помітили невелике загоряння трави або тліючу підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум’я (ще потрібно почекати й переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з’явитися знову). Якщо пожежу не можете здолати самотужки – зателефонуйте до служби порятунку «101», повідомте про знайдений осередок загоряння і вкажіть точне місце.

Лише спільними зусиллями рятувальників та свідомим ставленням громадян до протипожежної безпеки можна зберегти довкілля!