Брусилівська районна державна адміністрація
Житомирська область, Брусилівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Особливості надання житлових субсидій в умовах карантину

Дата: 06.04.2020 17:14
Кількість переглядів: 62

Департамент праці, соціальної та сімейної політики Житомирської ОДА інформує про те, що з метою належного соціального захисту населення відповідно до пункту 5 розділу I «Прикінцеві положення» Закону України від 17 березня 2020 року №530-1X «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» на засіданні Кабінету Міністрів України 25 березня 2020 року прийнято постанову №247 «Про особливості надання житлових субсидій».

Це рішення суттєво посилює програму житлових субсидій та соціальну підтримку найменш захищених категорій громадян в умовах карантину.

 

На період карантину забороняється припинення надання житлових субсидій у випадках, передбачених Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи.

 

На наступний період усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років, питання щодо призначення житлової субсидії розглядається без заяв громадян про призначення житлових субсидій. Громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, житлова субсидія призначається на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.

 

На період карантину розрахунок житлових субсидій проводиться урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, що встановлені підпунктами 2-6 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року з № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”  (електрична енергія, холодне та гаряче водопостачання та водовідведення, природний газ для приготування їжі і підігріву води), незалежно від кількості днів дії карантину на місяць.

 

Це зроблено у зв’язку з тим, що у період карантину громадяни більше перебувають вдома, і відповідно зростає споживання комунальних послуг.

 

Нагадаємо, що оформити житлову субсидію можна також онлайн. Покрокова інструкція ТУТ.

 

Також в області в кожному місті, районі та ОТГ створені «гарячі лінії» для підтримки та допомоги одиноким жителям Житомирщини похилого віку.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування