Про розміри державних допомог у 2020 році

Дата: 21.04.2020 17:48

Уряд спрощує надання державної соціальної допомоги під час карантину.

Відповідну постанову схвалив Кабінет Міністрів України 8 квітня за №264 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги».

З метою посилення соціального захисту населення на період вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, даний документ передбачає:

Державна соціальна допомога, яку було призначено раніше, виплачуватиметься за повний місяць без звернення до держорганів.

Строк звернення за призначенням державної допомоги продовжується на період карантину та 1 місяць після його завершення.

Виплата державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, особам, які не мають права на пенсію, не зупиняється до закінчення карантину у разі пропущення ними строку переогляду.

Орган соціального захисту населення проводить перерахунок виплаченої соціальної допомоги протягом місяця після закінчення карантину.
Якщо розмір отриманої допомоги був меншим, проводиться доплата різниці;
Якщо не буде підтверджене право на отримання допомоги або розмір отриманої допомоги був більшим, стягується різниця (не більше 20% від суми) протягом місяця після завершення карантину.

Заява та документи для призначення державної соціальної допомоги можна надсилати поштою або пакет документів положити у відповідний ящик при вході в управління.

Якщо змінюються обставини, які впливають на визначення права та розмір допомоги, необхідно проінформувати про це орган соціального захисту через пошту, електронне звернення або телефонний зв’язок – (04162)30144.

Заступник начальника -

начальник відділу ДСД УПСЗН                                                                    І.Гордін