Брусилівська районна державна адміністрація
Житомирська область, Брусилівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН ТА КЕРІВНИКІВ РЕЛІГІЙНИХ ОБ’ЄДНАНЬ!

Дата: 30.04.2020 17:03
Кількість переглядів: 89

Урядові рекомендації у пасхальний та післяпасхальний період у зв’язку зі збереженням і навіть посиленням загроз «COVID-19».

У зв’язку зі збереженням і навіть посиленням загроз поширення вірусу Covid-19, що пов’язано з недотриманням окремими релігійними структурами та організаціями правил проведення богослужінь та інших релігійних обрядів за умов поширення коронавірусу безпосередньо у пасхальний та післяпасхальний період,  

Уряд закликає і рекомендує з максимальною увагою та всіма можливими обмеженнями, зумовленими поточною ситуацією, підійти до здійснення поминальних заходів, які традиційно відбуваються протягом післяпасхальних днів. 

Церковна традиція впродовж року встановлює кілька днів особливого поминання померлих: 1) у М’ясопустну суботу, напередодні початку Великого Посту; 2-4) у три суботи Другого, Третього і Четвертого тижнів Великого Посту; 5) у Троїцьку поминальну суботу напередодні Трійці та 6) у Димитрівську поминальну суботу напередодні дня Святого Димитрія Солунського. Тобто, можливість молитовного згадування померлих родичів і друзів на 7) дев’ятий день після Пасхи не є єдиним днем у році, коли віруючі можуть виконати цей важливий для них обряд. Навіть до кінця поточного року будуть ще дві такі спеціальні нагоди (6 червня та 7 листопада), не кажучи вже про цілком відповідну до церковної традиції можливість поминання померлих будь-якого дня у приватній чи церковній молитві. 

Прислухатися до закликів очільників низки релігійних об’єднань та організацій, які свої спеціальні післяпасхальні поминальні служби, зокрема ті, що мають відбутися на територіях цвинтарів та в інших меморіальних місцях, перенесли на найближчу таку нагоду, на 6 червня – Троїцьку поминальну суботу. 

Попереджаємо керівників релігійних об’єднань та релігійних організацій щодо їхньої персональної відповідальності за дотримання всіх протиепідемічних заходів, включно з можливостями застосування щодо них адміністративних покарань (штрафів) та відкриття спеціальних проваджень у випадках ігнорування чи свідомого провокування скупчення людей на територіях цвинтарів у відповідний період. 

Нагадуємо щодо перенесення поминальних обрядів з післяпасхального періоду на 6 червня.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування