Безпека на дорозі

Дата: 08.05.2020 16:42

Закликаємо водіїв та пішоходів: ваша безпека залежить від дотримання Правил дорожнього руху

За тривалих карантинних заходів та стрімким потеплінням на вулицях міста дедалі швидше зростає кількість автомобілів та двоколісників. Альтернативою пішим прогулянкам стають поїздки на велосипедах, а громадському транспорту – особистими автівками. Тож закликаємо водіїв бути уважними та неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху.

Вирушаючи в дорогу, зверніть увагу на стан та справність вашого транспорту. Під час поїздок обов’язково користуйтесь пасками безпеки, а для перевезення малюків використовуйте дитячі автокрісла.

Обирайте швидкість руху та дистанцію, що дозволять вчасно зреагувати на зміну дорожньої обстановки. Обовязково враховуйте час доби та стан покриття.

Пам’ятайте, що мокра та брудна дорога є тими чинниками, які збільшують гальмівний шлях транспортного засобу у кілька разів. Тому, якщо виникає необхідність зупинитися, знижуйте швидкість поступово. Не забувайте при зупинці включати аварійну світлову сигналізацію.

Водіям двоколісників радимо не виконувати ризикованих маневрів під час руху. Обов’язково використовуйте захисні шоломи, виділяйте себе на дорозі за допомогою спеціальних світлоповертаючих елементів. Не забувайте про ці елементарні заходи, що можуть врятувати ваше життя та здоров’я!

Пішоходам варто переходити дорогу виключно у встановлених місцях, перед цим переконавшись, що водії транспортних засобів помітили та зрозуміли ваші наміри. Для позначення себе на дорозі бажано одягати світлий та яскравий одяг чи спеціальні жилети, використовувати світловідбивні елементи у вигляді нашивок, наліпок, браслетів тощо.

Подбайте про свою безпеку!

Водночас  нагадуємо, що з 1 травня до 1 жовтня водіям не потрібно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар поза межами населених пунктів.