Брусилівська районна державна адміністрація
Житомирська область, Брусилівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Діяльність голови Брусилівської районної державної адміністрації  В. КОНДРАТЮКА з 21 грудня 2019 року по 15 травня 2020 року  

Дата: 15.05.2020 14:16
Кількість переглядів: 791

Діяльність голови Брусилівської районної державної адміністрації 

В. КОНДРАТЮКА

з 21 грудня 2019 року по 15 травня 2020 року  

 

(було озвучено на сесії Брусилівської районної ради)

 

        Голова районної державної адміністрації відповідно до положень Конституції України та Закону України «Про місцеві державні адміністрації» організовує роботу районної державної адміністрації щодо виконання та дотримання на території району положень Конституції України, Указів і розпоряджень Президента України, Постанов Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, інших актів органів виконавчої влади вищого рівня. Здійснює функцію контролю та нагляду за виконанням делегованих повноважень органами місцевого самоврядування.

        До складу Брусилівського району, який я очолюю, входить Брусилівська селищна рада та Ставищенська сільска рада.

Мене як керівника району, який прийшов з іншого регіону,  в першу чергу цікавили проблеми жителів району. Адже в районі проживають різні категорії людей і в кожного свої проблеми. Провівши ряд виїзних прийомів громадян та проаналізувавши всі звернення жителів району окреслились основні проблеми, які турбують його жителів, а саме:

  • автобусне сполучення між населеними пунктами району;
  • незадовільний стан доріг;
  • відсутність належного медичного забезпечення в населених пунктах району;
  • високі ціни на продукти харчування;
  • вуличне освітлення в населених пунктах району;
  • високі тарифи за теплопостачання.

       

Всі ці проблемні питання були опрацьовані мною та структурними підрозділами райдержадміністрації.

Стосовно міжрайонного сполучення.

У лютому місяці поточного року було проведено засідання круглого столу з перевізниками району.

Розглядалися питання :

- відсутність транспортного сполучення  Брусилів-Карабачин; Брусилів – Болячів.

- недотримання маршруту до  с. Западня;

- відсутність транспортного сполучення під час шкільних канікул, карантинів та у вихідні дні;

На засіданні були висловлені пропозиції перевізникам щодо вирішення зазначених питань, але, нам жаль,   жоден з перевізників не погодився здійснювати перевезення по зазначених маршрутах.  Райдержадміністрація продовжує  працювати над вирішенням даного питання, відшуковуємо додаткові резерви.

(Заключено договір між Брусилівською районною державною адміністрацією та ФОП Ященко Юрій Григорович по маршруту Брусилів – Скочище. Термін дії договору з 01.08.2019 по 31.07.2024р.).

Щодо ремонту доріг.

На території району є 2 види доріг загального користування місцевого значення: основна частина стоїть на балансі обласної державної адміністрації, дороги Ставище-Брусилів Попільня - Ружин,  які обслуговує служба автомобільних доріг. Інші дороги -  комунальні, які обслуговуються за кошти Брусилівської селищної та Ставищенської сільської рад.       

          Дороги загального користування місцевого значення по Брусилівському району -192,3 км обслуговує облдержадміністрація, 26,4 км обслуговує служба автомобільних доріг. По Брусилівській селищній раді 58 км доріг державного значення та 350 км. комунального, по Ставищенській сільській раді - 30 км.

Звичайно стан доріг бажає бути кращим.

Райдержадміністрацією неодноразово направлялися листи до департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації, служби автомобільних доріг у Житомирській області, особисто звертався до заступника голови облдержадміністрації щодо профілювання  та ремонту доріг загального користування місцевого значення. Також неодноразово зверталися щодо ремонту мостів, які знаходяться в аварійному стані. На жаль, на даний час відсутнє фінансування.

 З початку року  проведено середній поточний ремонт доріг загального користування місцевого значення Соловіївка - Дивин - 800 метрів та дороги Кочерів- Брусилів- Вільшка - 900 метрів.   

         Планується в цьому році провести капітальний ремонт дороги по вулиці Цегельна в смт. Брусилів за кошти субвенції Державного бюджету.

 На 2020 рік заплановано завершити середній поточний ремонт доріг загального користування:Брусилів-Скочище через Водотиї, Долинівку, Соболівку, та розпочати середній поточний ремонт доріг загального користування Костовці –Ковганівка через Містечко, км 0+000 – км 7+500,  Брусилів – Скочище – Грубське через Мар’янівку, Озера, Биків  км 0+000  км 12 +600 км.

        

        Дуже багато звернень надходило від жителів щодо неякісного надання медичної допомоги сімейними лікарями. На жаль,  так склалось, що в населених пунктах, де раніше були ФАПи, на даний час працюють Пункти здоров’я, і з медичного персоналу працює медична сестра, яка виконує призначення сімейного лікаря. А сімейні лікарі не завжди реагують на виклики своїх пацієнтів, а особливо, якщо пацієнти проживають у віддалених селах району. На сьогодні це проблема і сімейні лікарі мають більш якісніше та тісніше  працювати з пацієнтами, з якими вони заключили угоду.

        Я неодноразово проводив зустрічі з керівниками медичних установ району, напрацювання є, установи працюють над удосконаленням системи медичної галузі.

 

        Всім відомо, що наш невеличкий район має найвищі ціни на продукти харчування в порівнянні з іншими районами, містами нашої області та м.Києвом.

        Мною було проведено ряд ділових розмов щодо заведення в район мережі відомих торгових центрів з низькими цінами, але на жаль підтримки від керівників громади, районної ради я не отримав, але це питання є ще відкритим і райдержадміністрація над цим працює, потрібен лише час і співпраця.

 

        Питання стосовно високих тарифів на газ та квитанцій з великими сумами на сьогодні вже не є актуальним, з початком карантинних заходів ціни на газ впали і тому і платіжні квитанції не надходять з великими сумами.

 

        Для громадян району одним із проблемних питань є вуличне освітлення. Багато проектів було реалізовано щодо вуличного освітлення, виділено великі кошти, а результату не має. Хто перевіряв якість виконаних робіт, хто приймав дані проекти, чи ефективно використані кошти місцевих бюджетів? Всі ці питання виникають як в жителів району так і в мене також.  Що ж ми за господарі в своєму районі, що не можемо спрямувати кошти на потреби району і проконтролювати якість їх використання? У вечірній час вулиці практично не освітлюються, а якщо і горить лампочка, то практично тільки в центрі села. На звернення жителів до в. о. старости та до голови громади -  реакції ніякої.

        Втручатися в господарську діяльність органів місцевого самоврядування в мене повноважень не має, а свої рекомендації я неодноразово висловлюю головам селищної та сільської рад, чи вони почуті - то вже інше питання.

 

Велика робота за цей невеликий період проведена службою в справах дітей райдержадміністрації.

Згідно діючого законодавства здійснюється контроль за станом утримання дітей в сім’ях опікунів, піклувальників в  прийомних сім’ях та  дитячих будинках сімейного типу. Для мене особисто дуже важливо як  живуть та виховуються діти-сироти,  діти, які опинились в складних життєвих обставинах. Тому в  лютому місяці мною спільно з головою районної ради, службою у справах дітей адміністрації та директором Комунальної установи «Центр соціальних послуг» Брусилівської селищної ради було проведено обстеження умов проживання дітей зазначених категорій.  Скажу відверто - проблеми є і їх потрібно вирішувати. Багато вже зроблено, але є ще над чим працювати.  На даний час працюємо над залученням міжнародних громадських організацій щодо вирішення соціальних проблем району.

(По даному питанню у березні відбулось засідання круглого столу, в якому взяли участь директор національного розвитку Альянсу «Україна без сиріт» Валерій Алимов, директор регіонального розвитку Альянсу «Україна без сиріт» Дмитро Малашко, пастор церкви «Світло Євангелії» Сергій Тарасюк та представники служби у справах дітей райдержадміністрації. Учасники круглого  столу відвідали приміщення, де буде функціонувати денний центр для сімей з дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах, благодійна столова для дітей та «школа життя», яка передбачає зайнятість дітей у різного роду гуртках.)

         Велика робота проведена за період карантину з батьками-вихователями, прийомними батьками, опікунами, піклувальниками, з сімями, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі дітей, які повернуті на виховання в сім’ї з інтернатних закладів.

У квітні поточного року службою у справах дітей райдержадміністрації спільно з церквою «Світло Євангелії» за участю працівників відділення соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» та служби у справах дітей Брусилівської селищної ради проведено благодійну акцію «Словом та ділом». Кожній дитині було надано пакет продуктових наборів, а для сім’ї надано пакет засобів особистої гігієни та миючих засобів. Службою у справах дітей РДА були залучені кошти  на придбання засобів особистої гігієни та миючих засобів від спонсорів: Церкви ХВЄ «Блага вість», п/п Прибилової Л.Л., Старченко Н.В.  Продуктові набори забезпечила церква ХВЄ «Світло Євангелії», транспортні засоби забезпечені Брусилівською селищною радою та Ставищенською сільською радою. Допомога надана всім дітям Брусилівського району вищезазначених категорій (66 сімей у яких виховується 190 дітей).

У травні було продовжено благодійну акцію «Словом та ділом». В рамках акції кожній дитині було надано одяг, взуття (за потребою сім’ї), пакунок солодких сирків та маски індивідуального захисту. Станом на 07.05.2020 року вказану допомогу отримали 30 сімей, в яких виховується 80 дітей, з них 36 дітей, які повернулися на виховання в сім’ю з інтернатного закладу.

Також не залишились без підтримки і ветерани- учасники бойових дій Другої Світової війни.  До 9 травня за сприяння райдержадміністрації, дякуючи великим підприємствам району та Народному депутату України Тетяні Грищенко, ветеранам  було надано суттєву матеріальну допомогу.

Протягом чотирьох з половиною місяців структурні підрозділи райдержадміністрації працювали у звичному режимі та виконували свої посадові обов’язки.

Так, прийшлося нелегко працювати в період карантину, що і досі триває. Перш за все це страх за життя і здоров’я людей з якими працюєш і для кого працюєш.

Райдержадміністрацією було оперативно створено районний штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої розповсюдженням короновірусної інфекції (COVID-19), створено районну мобільну групу по контролю за виконанням карантинних заходів.

         Ви знаєте, ніщо так не об’єднує як біда. Спільно з органами місцевого самоврядування, поліцією, державними службами було розповсюджено інформацію по всіх торгівельних закладах району про необхідність запобігання поширенню та дотримання правил карантину в зв’язку з короно вірусною хворобою (COVID-19). Протягом карантину мобільною групою систематично проводилися перевірки всіх закладів району, також надавалися пам’ятки,  рекомендації стосовно дій в період карантину. Співпрацювали з медичними закладами району по питаннях готовності медичних закладів до прийняття хворих. На сьогодні, дякуючи Богові, та нашим спільним зусиллям наш район в числі тих, кого минула ця страшна хвороба.

Брусилівською райдержадміністрацією проводилась робота по залученню організацій, установ, підприємств району щодо забезпечення закладів охорони здоров’я медичним обладнанням та засобами індивідуального захисту для протидії поширення коронавірусної хвороби на території Брусилівського району.

Заклади охорони здоров’я отримали благодійну допомогу від приватних підприємств району на суму близько 300 тис.грн., крім того громада виділила кошти: КНП «Брусилівська лікарня» - 175000 грн. та 85000грн. – КП «Центр ПМСД Брусилівської селищної ради»».

В процесі роботи, вивчаючи діяльність району, я зіткнувся з ще більш глобальними проблемами району, що призводять не до збагачення району, а до його убожіння.

Це:    Напівзаконна вирубка лісів;

         Незаконне видобування корисних копалин;

         Стихійні сміттєзвалища;

Відсутність центральної каналізації, полів фільтрації та станції очистки (очисні споруди);

         Вивезення нечистот з вигрібних ям громадян району;

         Відкриття підприємств без відповідних документів (заправки).

Неефективне використання земель.

Незаконна вирубка лісів це є проблема всієї України. Працюючи над цим питанням, мною було створено робочу групу для здійснення контролю за використанням та охороною місцевих лісових ресурсів, ліквідацією нелегального обігу деревини та протидії незаконному видобутку корисних копалин на території району. В березні  робочою групою було здійснено перевірку лісу ДП «Попільнянське  ЛГ» . При роботі групи перевірялись всі документи, що стосуються лісогосподарської діяльності зазначеної ділянки.  За результатами  перевірки виявлена різниця між фактичним станом та матеріалами, зазначеними в документах.

На даний час всі інші лісогосподарства району не надали відповідні документи в повному обсязі, аргументуючи тим, що в державі  діють карантинні заходи. По завершенню карантину ми продовжимо більш ретельну перевірку всіх господарств, згідно плану робочої групи.

Даною робочою групою було також встановлено на території району незаконне видобування корисних копалин, а саме – піску, без дозвільних документів, так як на території району відсутній жоден кар’єр офіційного видобутку піску.

 Райдержадміністрація неодноразово надсилала листи до органів місцевого самоврядування, поліції про припинення незаконного видобутку піску. Органи місцевого самоврядування володіють інформацією хто видобуває і де, але на жаль, не працюють над тим, щоб узаконити видобування та наповнювати бюджет. Дане питання залишається відкритим.

На території району існує 31 несанкціоноване сміттєзвалище, одне з найбільших це в Брусилові на виїзді до с. Ставищ.  Я разом із спеціалістами обстежив майже всі. На території району відсутні офіційні полігони для прийняття сміття.

На неодноразові запити райдержадміністрації до Брусилівської селищної ради щодо узаконення території для відходів  - практичних дій не вжито. Також на запит «Куди комунальні господарства громади вивозять сміття?» - відповіді не  отримали. Мною також велися перемовини з керівниками громад, надавалися пропозиції, знаходилися інвестори та не було підтримки у органів місцевого самоврядування, громада відмовляється від практичних дій. Прикро, що до цього часу ніхто з керівників не думав про майбутнє жителів району, де вони будуть жити і яким повітрям будуть дихати.

         Незрозуміла діяльність попереднього керівництва району та громади у сфері земельних відносин. До цього часу не переглянуто  договори оренди, що були укладені на 49 років, сума оренди яких складає 1,5%. Невже громаді непотрібне  наповнення бюджету?  Районна державна адміністрація в 2018-2019  роках передала земельні ділянки у комунальну власність органам місцевого самоврядування, на даний час громадою заключено договорів оренди лише на 50% , що також є недоотриманням прибутку.

Не ведеться моніторинг використання не пайових земель (наприклад- міжпайові дороги).

Для мене -  людини, яка працювала в бізнесі, є незрозумілим не використання всіх ресурсів району для збагачення та розвитку всіх галузей.

Адже розвиток району залежить від реального наповнення бюджету, а це перш за все бажання органів місцевого самоврядування вирішувати всі проблеми , що я  озвучив. Я думаю тут є над чим замислитись.

Це ще не весь перелік діяльності райдержадміністрації. Я не згадав про велику роботу управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, апарату райдержадміністрації, відділу культури, освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації,  відділу з питань надання адміністративних послуг та державної реєстрації райдержадміністрації  та ін.  

Робота продовжується. Працюємо для нашого народу та країни.

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування