З настанням теплих днів, а також в умовах карантинних обмежень велосипед став найзручнішим засобом пересування багатьох жителів району. Втім, задля безпечних поїздок та уникнення інцидентів поліцейські закликають власників двоколісників дотримуватися

Дата: 19.05.2020 11:59

Зверніть увагу, що найчастіше в аварійні ситуації потрапляють люди, які не мають відповідних навичок безпечно керувати велосипедом, відтак не переоцінюйте свої вміння та можливості. За потреби – пройдіть відповідне навчання, детально вивчіть особливості дороги, якою маєте намір прямувати.

Завжди дбайте про справність вашого транспортного засобу. Велосипед повинен бути обладнаний звуковим сигналом та світлоповертачами. Для руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на двоколіснику має бути встановлений та увімкнений ліхтар (фара).

Суворо дотримуйтеся Правил дорожнього руху. Пам’ятайте, що рухатися дорогою на велосипедах дозволяється особам, які досягли              14-річного віку.

Не виконуйте ризиковані маневри та сигналізуйте про свої наміри змінити напрям руху тощо знаками, зрозумілими іншим водіям. Перетинайте автошляхи пішохідними переходами, ведучи двоколісник у руках. Не заважайте іншим учасникам руху.

Вирушаючи у дорогу, одягайте захисні шоломи та зробіть себе помітними у транспортному потоці за допомогою спеціальних жилетів, світлоповертаючих елементів або хоча б світлого одягу.

Окремо варто подбати і про зберігання вашого двоколісника. Пам’ятайте, що двоколісники часто викрадають поблизу ринків та крамниць, де власники залишають їх без нагляду, розраховуючи повернутися за кілька хвилин.

Тож поліцейські радять враховувати всі обставини та подбати про надійні велосипедні замки та інші пристрої, що не дозволять або ускладнять крадіжку вашого велосипеда. Обдумайте варіанти тимчасової стоянки чи зберігання двоколісника у різних локаціях.

Будьте розсудливі та обережні! Рівних доріг та цікавих подорожей!