Зміна виборчої адреси ВИБОРЦЯ

Дата: 29.05.2020 10:46

Центральна виборча комісія 18 травня 2020 року постановою №88 затвердила Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців”.

Ця постанова Комісії набирає чинності з 1 липня 2020 року.

Цей Порядок робить можливою зміну виборчої адреси безвідносно до реєстрації місця проживання. Він спрямований на реалізацію виборчих прав як внутрішньо переміщених осіб, так й інших виборців, які з певних причин вимушені проживати не за місцем своєї реєстрації.

Ухваленим Порядком, зокрема, передбачено, що виборець може подати заяву щодо зміни виборчої адреси до органу ведення ДРВ як у паперовій, так і в електронній формі з використанням мережі Інтернет (з використанням електронного цифрового підпису — вв дрв). Заява в паперовій формі може бути подана також через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства, що дозволить безперешкодно скористатися цією процедурою людям з інвалідністю.

Така заява може бути подана у будь-який час, але не пізніше ніж на п?ятий день з дня початку виборчого процесу. Окрім того, виборець може звернутися до органу ведення ДРВ з новою заявою не раніше ніж через 180 днів після дати внесення до ДРВ останньої зміни виборчої адреси такого виборця.

Заява є обґрунтованою, якщо до неї додано копію одного з документів, що підтверджують фактичне проживання виборця за вказаною ним адресою.

До документів, що підтверджують фактичне проживання виборця за адресою, зазначеною в заяві, належать:

•   договір найму (оренди) житла за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою;

•   виданий органом державної влади чи органом місцевого самоврядування документ, що засвідчує здійснення виборцем підприємницької діяльності за адресою житла, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою (наприклад, виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань тощо);

•   документ, що підтверджує право власності на житло за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою (наприклад, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, свідоцтво про право власності на нерухоме майно, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, договір дарування, договір міни тощо);

•    довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

•   документ, що засвідчує здійснення виборцем догляду за особою, місце проживання якої зареєстроване відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою (наприклад, рішення органу соціального захисту населення про призначення щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею тощо);

•    документ, що засвідчує перебування виборця у шлюбі або у родинних відносинах з особою, місце проживання якої зареєстроване згідно із Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" за адресою, яку виборець просить визначити його новою виборчою адресою (наприклад, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження, судове рішення про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами тощо).

Заява в електронній формі створюється шляхом заповнення виборцем електронної форми з використанням відповідного електронного сервісу, розміщеного на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Під час заповнення виборцем електронної форми відомості, що вказуються в заяві, перевіряються засобами автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Державний реєстр виборців" стосовно їх повноти та відповідності ідентифікаційним даним виборця, що містяться у кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, на якому базується кваліфікований електронний підпис.

У разі подання заяви в електронній формі до неї додається копія документа (документів), що підтверджує фактичне проживання виборця за вказаною ним адресою, – файл/файли у форматі JPEG (*.jpg) або PDF (*.pdf), загальний розмір якого/яких не повинен перевищувати 5 мегабайтів.

З повним змістом постанови Центральної виборчої комісії від 18 травня 2020 року №88 “Про порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців”” можна ознайомитися на сайті ЦВК за посиланням https://act.cvk.gov.ua/acts/pro-poryadok-rozglyadu-zvernennya-vibortsya-shhodo-zmini-viborchoi-adresi-vidpovidno-do-chastini-tretoi-statti-8-zakonu-ukraini-pro-derzhavniy-reiestr-vibortsiv.html  .

При необхідності уточнити питання, пов’язаних з порядком подання заяви щодо  зміни виборчої адреси виборця, які документи необхідні для цього, терміни подання заяви та інші питання, пов’язані з Реєстром виборців, звертайтесь до відділу ведення Реєстру виборців особисто за адресою: смт Брусилів, вул.Небесної Сотні, буд.2 (районна державна адміністрація), кабінет №01, телефони для довідок:  31-8-23, 31-1-78.