Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг

Дата: 17.06.2020 10:23

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» (зі змінами) затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово- комунальних послуг у грошовій формі, який застосовуватиметься з 1 жовтня 2019 року.

Порядок поширюється на осіб, які мають право на відповідні пільги згідно із законами, в тому числі з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, який на цей рік становить 2690,00 грн.

Незалежно від доходів пільги надаються особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій, в тому числі в АТО і ООС, членам сімей померлих/загиблих ветеранів війни, чорнобильцям I і II категорій, особам з інвалідністю внаслідок проходження служби в армії, ветеранам військової служби та органів внутрішніх справ, та ветеранам інших служб.

Розрахунки сум пільг будуть проводити структурні підрозділи з питаньсоціального захисту населення в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги. При визначені суми враховується: право на пільгу, відсоток на пільгу, кількість членів сім’ї, технічні характеристики та квадратні метри житлового будинку (квартири) чи опалювальної площі тощо.

Якщо в одному житловому приміщенні право на пільги мають кілька пільговиків, розрахунок суми пільги здійснюється одному із таких пільговиків, який має право на більший за розміром відсоток знижки з оплати житлово-комунальних послуг, з урахуванням розміру пільг інших пільговиків.

Водночас зауважуємо, що пільговик також зобов’язаний своєчасно повідомляти структурні підрозділи з питань соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг (зміна персональних даних, місця реєстрації/проживання, видів послуг, кількості членів сім’ї та інше).

Водночас, за заявою пільговика, поданою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення під час неопалювального сезону (з 15 травня), у якій зазначаються необхідні виплатні реквізити, виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі.

Таким особам кошти надходитимуть на їх особисті рахунки в АТ «Ощадбанк» або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”.

У такому випадку пільговики зможуть зняти кошти з власного рахунку у будь-який зручний час та самостійно щомісяця розраховуватись за комунальні послуги.

При заощадливому відношенні до користування житлово- комунальними послугами пільговик зможе економити та залишати частинку грошей собі.