Дата: 25.06.2020 13:11

В умовах, установлених карантинними обмеженнями, існують значні ризики загострення в суспільстві таких проблем, як неналежне виконання батьками своїх обов’язків, уживання алкоголю, наркотичних засобів, домашнє насильство, жорстоке поводження з дітьми тощо. Значним фактором ризику є повернення внаслідок запровадження карантину в Україні учнів/вихованців, що перебували на цілодобовому утриманні в закладах інституційного догляду та виховання системи освіти. Ці діти були повернуті до своїх родин без вивчення ситуації щодо спроможності кожної сім’ї забезпечити потреби дітей, насамперед, безпеку.

Ключовою умовою в забезпеченні безпеки підростаючого покоління є своєчасне виявлення дітей, які потребують допомоги та екстреного втручання, і невідкладна оперативна взаємодія основних суб’єктів соціального захисту дітей: служб у справах дітей, фахівців із соціальної роботи та територіальних органів Національної поліції, насамперед підрозділів ювенальної превенції. З метою налагодження конструктивної взаємодії вказаних суб’єктів соціальної роботи 25 червня був проведений круглий стіл «Про захист дітей від жорстокого поводження, здійснення інших заходів щодо забезпечення їхньої безпеки».