Про БУЛІНГ для дітей та дорослих.

Дата: 25.06.2020 13:13

Булінг, або цькування – це свідомі дії, що мають характер насильства і вчиняються однією дитиною, групою дітей та дорослою людиною стосовно іншої дитини або дорослого, які пов’язані навчальним процесом.

Такі дії мають систематичний характер, супроводжуються психологічним тиском та внаслідок них може настати шкода психологічному або фізичному здоров’ю.

Основні форми прояви булінгу:

Фізичний булінг- штовхання , підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, нанесення тілесних ушкоджень тощо;

Психологічний булінг- принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж тощо;

Економічний булінг – крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей жертви, вимагання грошей тощо;

Сексуальний булінг – принизливі, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та орази сексуального характеру, зйомки в роздягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти тощо;

Кібербулінг – приниження за допомогою мобільних телефонів, Інтернету, інших електронних пристроїв (пересилка неоднозначних фото, обзивання по телефону, знімання на відео бійок чи інших принижень і викладання відео в мережу Інтернет, цькування через соціальні мережі.

Що відбувається після того, як поліцію повідомлено про факт булінгу.

1. Працівники поліції складають протокол про вчинення адміністративного правопорушення (прикріплення доказів).

2. Справа передається на розгляд до суду (впродовж 15 днів суд знайомиться з матеріалами справи)6

• пояснення особи, яку притягують до відповідальності (булера);

• пояснення потерпілого (буллі) та свідків;

• висновок експерта (якщо в результаті вчинення правопорушення була завдана фізична чи психологічна шкода);

• речові докази у вигляді зіпсованих особистих речей постраждалого;

• письмові документи;

• матеріали листування, в тому числі-переписки в соціальних мережах, відео матеріали, на яких зафіксовано процес цькування.

Притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) без рішення суду неможливе.

Яке покарання передбачене за законом

За перший раз – штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин;

За повторне притягнення до відповідальності упродовж року або булінг здійснений групою осіб – штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи від 40 до 60 годин;

Якщо керівник закладу освіти не повідомить поліцію про відомі йому випадки цькування серед учнів оштрафують на суму від 850 до 1700 грн або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.