Про норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам.
Відповідно до статті 121 Земельного кодексу України, кожен громадянин України має право на безоплатну передачу земельних ділянок із земель державної або комунальної власності.
для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство;
для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;
для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;
для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;
для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;
для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.
Тобто, кожен громадянин України має право отримати та приватизувати шість земельних ділянок, але різного призначення. Безоплатна передача у власність громадянам проводиться у межах визначених норм та один раз по кожному виду використання.
Земельний кодекс України визначає повноваження органів, що мають право здійснювати безоплатну передачу земельних ділянок громадянам України у власність, а саме:
сільські ради, міські ради – земельні ділянки для всіх потреб у межах населених пунктів;
районні державні адміністрації – для дачного будівництва за межами населених пунктів;
Держгеокадастр – землі сільськогосподарського призначення для всіх потреб за межами населених пунктів.
Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).
Відділ «Брусилівське бюро правової допомоги»
тел. 30095