Про норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам.

Дата: 06.07.2020 09:19

Відповідно до статті 121 Земельного кодексу України, кожен громадянин України має право на безоплатну передачу земельних ділянок із земель державної або комунальної власності.

для ведення фермерського господарства – в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство;
для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;
для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;
для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;
для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара;
для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.

Тобто, кожен громадянин України має право отримати та приватизувати шість земельних ділянок, але різного призначення. Безоплатна передача у власність громадянам проводиться у межах визначених норм та один раз по кожному виду використання.

Земельний кодекс України визначає повноваження органів, що мають право здійснювати безоплатну передачу земельних ділянок громадянам України у власність, а саме:
сільські ради, міські ради – земельні ділянки для всіх потреб у межах населених пунктів;
районні державні адміністрації – для дачного будівництва за межами населених пунктів;
Держгеокадастр – землі сільськогосподарського призначення для всіх потреб за межами населених пунктів.

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).

Відділ «Брусилівське бюро правової допомоги»
тел. 30095