Брусилівська районна державна адміністрація
Житомирська область, Брусилівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Пільги, на які мають право діти з інвалідністю та їхні батьки

Дата: 06.07.2020 09:32
Кількість переглядів: 131

Для дітей з інвалідністю відповідно до норм законодавства передбачено такі пільги:
безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім
метрополітену   і   таксі),   а   також   усіма   видами   приміського
транспорту, а для дітей з інвалідністю по зору або з ураженням
опорно-рухового апарату - і в метрополітені;
50%-ва знижка вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах)
повітряного,     залізничного,     річкового     та     автомобільного
транспорту   в   період  з   1   жовтня  до   15  травня   (ця   пільга
поширюється на осіб, які супроводжують дітей з інвалідністю під
час поїздки, але не більш ніж на одного супроводжувача);
безплатне   забезпечення   санаторно-курортним   лікуванням   за
чергою в міру надходження путівок відповідно до медичного
висновку (через органи Міністерства охорони здоров'я або інші
регіональні органи, визначені місцевими органами влади, при
закупівлі путівок за кошти місцевих бюджетів);
безплатне або пільгове надання послуг із соціально-побутового і
медичного обслуговування, забезпечення технічними та іншими
засобами   (протезно-ортопедичними   виробами,   ортопедичним
взуттям, засобами пересування тощо) за на явності відповідного
медичного висновку;
безплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів у
разі амбулаторного лікування.


Обдаровані діти з інвалідністю мають право на безплатне навчання музики, образотворчого, художньо-прикладного мистецтва в загальних навчальних закладах або спеціальних позашкільних навчальних закладах. Сім'ям, які виховують дитину з інвалідністю, за потреби поліпшити житлові умови надається житлове приміщення. Одному з батьків такої дитини може бути надано один додатковий вихідний день на місяць за рахунок власних коштів підприємства на підставі ст. 9-10 КЗпП України.


Одному з працюючих батьків передбачено пільгу щодо сплати прибуткового податку. Під час роботи матір дитини з інвалідністю без її згоди не можна залучати до надурочних робіт або направляти у відрядження, також забороняється тимчасово переводити її на іншу роботу. На підприємствах і в організаціях для жінок, які мають дитину з інвалідністю, може встановлюватись за рахунок власних коштів скорочена тривалість робочого часу.
 
На прохання жінки, яка має дитину з інвалідністю, у тому числі таку, що перебуває під її опікою, власник або уповноважений ним орган (під час прийняття на роботу і згодом) зобов'язаний установлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цьому разі проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Робота в умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.


Мати дитини з інвалідністю має право на щорічне надання додаткової оплачуваної відпустки тривалістю сім календарних днів без урахування святкових та неробочих. Щорічна відпустка надається їй за бажанням у зручний для неї час. Крім того, вона має право за бажанням (надається обов'язково) на відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 14 календарних днів щороку.


Також слід зауважити, що мати, яка народила та виховала до шестирічного віку дитину з інвалідністю, матиме право на достроковий вихід на пенсію, але не раніше ніж за п'ять років до досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу. Час догляду за такою дитиною зараховується до стажу роботи, що може вплинути на розмір пенсії.


Допомога по тимчасовій непрацездатності в разі захворювання матері або іншої особи, яка доглядає за дитиною з інвалідністю, надається застрахованій особі, яка доглядає за дитиною, з першого дня на весь період захворювання в порядку та розмірах, установлених Законом Ук-раїни «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням».

Допомога по тимчасовій непрацездатності застрахованій особі, яка виховує дитину з інвалідністю, надається на весь період санаторно-курортного лікування дитини (з урахуванням часу на проїзд до санаторно-курортного закладу і назад) за наявності медичного висновку про потребу стороннього догляду за нею.


Головний спеціаліст управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Т.В.Павлюк (04162) 30800
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування