УКУСИ ЗМІЙ

Дата: 06.07.2020 14:40

Укус змії може мати дуже серйозні наслідки, тому що отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини - серцево-судинну, кровотворну, нервову.

Профілактика укусу

Укуси змій (гадюка, гюрза тощо) дуже небезпечні для життя. Після укусу можуть виникнути таки симптоми:

пекучий біль в місці укусу;

наростаючий набряк в місці укусу;

почервоніння в місці укусу;

може бути “ранка” з ділянкою некрозу або без нього в місці укусу;

загальна слабкість;

сонливість;

головний біль;

судоми.

Перша допомога:

якщо вкусила змія в кінцівку, забезпечте нерухомість кінцівки (запобігає швидкому розповсюдженні отрути);

холод на місце укусу;

при можливості покладіть постраждалого;

при задусі підніміть голову (при відсутності запаморочення – напівсидячи положення);

при явищах шоку (блідість, вологість шкіри, серцебиття, прискорене дихання) покладіть постраждалого з дещо піднятими ногами для зменшення явищ шоку;

не залишайте хворого без нагляду.

по можливості зафіксуйте дату та час укусу, вид тварини, яка вкусила;

викликати швидку медичну допомогу за номером 103 або доставити потерпілого до найближчої лікарні.

у перші 2 години після укусу необхідно спожити не менше 3-4 літрів рідини (молока, води, чаю), переміститися, за можливості, в прохолодне, затінене місце.

хворого необхідно відвезти до найближчої лікувальної установи, де йому нададуть кваліфіковану медичну допомогу.

Чого робити не можна.

Якщо Ви знаходитеся за кермом автомобіля, не намагайтеся вести машину самостійно, можлива втрата свідомості, що призведе до аварії.

Не слід проводити розрізи або припалювання ранки, а також видавлювати, або відсмоктувати отруту з ранки та накладати джгут (невмілі та болючі маніпуляції сприятимуть більш швидкому розповсюдженню отрути та погіршать стан постраждалого.

БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ"Я І ЖИТТЯ!