Будинок-інтернат   для   громадян   похилого   віку

Дата: 13.07.2020 16:45

Будинок-інтернат   для   громадян   похилого   віку   та  осіб з інвалідністю,  геріатричний пансіонат,  пансіонат  для ветеранів війни  та    праці є   стаціонарною  соціально-медичною  установою  загального типу для   постійного  проживання  громадян  похилого  віку, ветеранів  війни та праці, осіб з інвалідністю, які потребують стороннього  догляду,  побутового   і  медичного обслуговування.

До будинку-інтернату приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та особи з інвалідністю першої і другої групи,  старші за 18 років, які за станом здоров'я потребують  стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним  висновком  не протипоказане перебування  у  будинку-інтернаті  та  які  не  мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати за аконом.

На позачергове влаштування до будинку-інтернату мають право   ветерани   війни   та  особи,  які  постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до I, II, III категорій згідно із Законом України "Про  статус  і  соціальний захист громадян, які  постраждали  внаслідок  Чорнобильської  катастрофи".

Як виняток, до будинку-інтернату можуть прийматися особи похилого віку  та інваліди, які мають працездатних  дітей  або родичів, зобов'язаних  відповідно до чинного законодавства їх утримувати, якщо вони з об'єктивних причин не можуть цього робити.

У такому разі щодо кожного окремого випадку, на підставі  підтверджувальних  документів, приймається рішення колегії відповідно Міністерства  праці  та соціального захисту Республіки Крим, головних управлінь праці та соціального захисту населення  обласних  держадміністрацій, Головного   управління соціального захисту населення Київської міської держадміністрації, Управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської держадміністрації.

За наявності вільних місць до будинку-інтернату можуть прийматися особи,  які мають працездатних дітей або  родичів, які відповідно до чинного законодавства зобов'язані їх утримувати, за умови стовідсоткового відшкодування будинку-інтернату витрат на їх утримання.

Особам, які мають згідно з чинним законодавством України пільги  і  влаштовуються  до  будинку-інтернату на платній основі, розмір суми сплати за їх утримання  розраховується  з  урахуванням наявних пільг.

Приймання до будинку-інтернату здійснюється за  путівкою відповідно  Міністерства  праці  та соціального захисту Автономної Республіки Крим,  головних управлінь праці та соціального  захисту населення   обласних   держадміністрацій,   Головного   управління соціального захисту населення Київської міської держадміністрації, Управління праці та соціального захисту населення Севастопольської міської держадміністрації, виданою на підставі:

особистої заяви  громадянина  похилого  віку  чи інваліда про його прийняття до будинку-інтернату;

паспорта (або іншого документа, що засвідчує особу);
медичної картки про стан здоров'я з висновком про необхідність стороннього догляду;
довідки про розмір призначеної пенсії;
довідки про склад сім'ї за встановленою формою;
довідки медико-соціальної експертної комісії про группу інвалідності   особи,що приймається до будинку-інтернату за наявності групи інвалідності)

Т.Павлюк, головний спеціаліст УПСЗН, тел. (04162)30-8-00