Сьогодні Україна відзначає 30-ту річницю прийняття Декларації про державний суверенітет

Дата: 16.07.2020 15:29

16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР ухвалила державно-правовий акт – Декларацію про державний суверенітет України

Державотворчий акт проголошував державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.

Декларація визначила основні принципи самовизначення українського народу, проголосила народ України єдиним джерелом державної влади, встановлення українського громадянства, економічної незалежності, недоторканість території в існуючих кордонах і неможливість її зміни та використання без згоди на те України тощо.

Прийняття Декларації про державний суверенітет України стало поворотним моментом в історії України. Декларація про державний суверенітет України стала передвісником прийняття Акту проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року.

Як повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України, сьогодні о 16:00 розпочнеться урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України.