Дата: 23.07.2020 11:28

Брусилівська районна державна адміністрація інформує фермерські господарства щодо дії Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 106 редакції постанови Кабінету Міністрів України від 03.06.2020 N 447).

Порядок   визначає   механізм    використання    коштів,    передбачених в державному бюджеті за програмою “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників”, які спрямовуються на фінансову підтримку розвитку фермерських господарств.

Фінансова підтримка надається:

1. фермерському   господарству,   яке   має   чистий   дохід   (виручку) від    реалізації    продукціі    (товарів,    робіт,    послуг)    за    останній     рік до 20,0 млн гривень, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення; зареєстрованому в 2020 році фермерському господарству, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення, незалежно від обсягу чистого доходу (виручки):

бюджетної  дотації  за  утримання  корів  (5000   грн,   але  не  більше ніж 250000  грн  фермерському  господарству,  у  власності  яких  перебувас від 5 корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства,  за кожну наявну, за станом на 01 липня цього року корову);

часткової компенсації витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами (виплата 90% вартості, але не більше ніж 10000 грн сільськогосподарській дорадчій службі);

бюджетної субсидіі на одиницю оброблюваних ідь (1 га)  новоствореним фермерським господарствам (3000 грн на 1 га, але не більше 60000 грн на одне фермерське господарство).

1. сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу,  до складу якого

входять одне i більше фермерських господарств, які відповідають вимогам, зазначеним у підпункті 1 цього пункту, а інші - фізичні особи, у власності та/або користуванні  кожної з яких перебувають  землі сільськогосподарського

призначення   або   тварини,   ідентифіковані   та   зареєстровані   відповідно до законодавства:

шляхом відшкодування 70% вартості вітчизняних техніки та   обладнання,   придбаних   як   за   власні   кошти,   так    i    за   кредитні (до 3,0 млн гривень на один кооператив).

Термін подачі документів для отримання:

бюджетної дотації за утримання корів - до 01 жовтня комісії Мінекономіки;

часткової компенсації витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами - до 01 листопада уповноваженим банкам;

бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 га)

новоствореним фермерським господарствам - щомісяця до Українського державного фонду підтримки фермерських господарств;

фінансової підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів - до 01 жовтня уповноваженим банкам.

Для отримання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, вони мають подати документи згідно з Порядком використання коштів, затвердженим вищезазначеною постановою.