29 липня відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Брусилівській райдержадміністрації.

Дата: 30.07.2020 15:13

Заступник голови комісії, начальник Брусилівського РУ ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Тарасюк В.В. поінформував присутніх, що в Житомирській області спостерігається тенденція щодо покращення епізоотичної ситуації.

Так, за 2019 рік зареєстровано 43 неблагополучні пункти. В них виявлено 44 хворих на сказ тварин. Зафіксовано1600 покусів людей тваринами, з них 218 випадків безпритульними тваринами.

Сказ – небезпечне вірусне інфекційне захворювання, що передається під час укусу або контакту із слиною хворої тварини.

Станом на 29.07.2020 щеплено проти сказу - собак 2903, котів 1740, ВРХ 2377, ДРХ 150 голів.

За результатами обговорення комісія вирішила:

-Забезпечити достовірний та чіткий облік собак та котів, що утримує населення на відповідних територіях. Контролювати дотримання діючих правил утримання домашніх тварин (собак, котів) в населених пунктах, проводити їх чітку реєстрацію та перереєстрацію відповідно до законодавства, посилити відповідальність власників за їх порушення.

-Вжити заходів з регулювання чисельності безпритульних тварин зокрема, організувати їх відлов в місцях масового гуртування та створення на території громад притулків для бездомних тварин.

-Проводити заходи з благоустрою населених пунктів та ліквідації стихійних сміттєзвалищ, посилити контроль за місцями збору та утилізації відходів на території населених пунктів.

-Вжити додаткових дієвих заходів щодо врегулювання чисельності червоної лисиці до встановлених норм (0,5-1 лисиці на 1 тис. га)на території мисливських угідь району. Створити спеціальні бригади мисливців з метою проведення відповідних заходів по приведенню до норми чисельності популяції червоної лисиці поблизу сіл Водотиї, Покришів, Долинівка та інших сіл Брусилівського району.

- Систематично обстежувати угіддя, де мешкають дикі тварини і при виявленні тварин із невластивою поведінкою або їх трупів негайно повідомляти ветеринарних спеціалістів Держпродспоживслужби.

-Забезпечити контроль за завезенням, переміщенням домашніх тварин та проведення 100 % щеплень собак, котів проти сказу в населених пунктах району незалежно від форм господарювання, а також ВРХ та ДРХ та інших сприятливих тварин.