ЕЛЕКТРОННІ СЕРВІСИ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ

Дата: 05.08.2020 11:20

На офіційному вебсайті Державного реєстру виборців (https://www.drv.gov.ua/) Центральної виборчої комісії (https://www.cvk.gov.ua/) з 01 липня 2020 року почали діяти такі електронні сервіси Державного реєстру виборців:

Звернення щодо включення до Реєстру;

Звернення про внесення змін до ідентифікаційних персональних даних;

Звернення щодо зміни виборчої адреси;

Звернення про внесення змін до відомостей про постійну нездатність пересуватися самостійно;

Звернення щодо неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи;

Запит щодо змісту персональних даних;

Запит щодо виборців за власною виборчою адресою.

Виборці мають можливість надіслати до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців з використанням мережі "Інтернет" через он-лайн сервіси “Кабінет виборця” (https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:LOGIN) такі звернення:

заяву щодо свого включення до Державного реєстру виборців (далі - Реєстр) - до органу ведення Реєстру за місцем свого проживання на території України (для виборців, які проживають на території України) або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України (для виборців, які проживають чи перебувають за межами України) ;

заяву про внесення змін до своїх ідентифікаційних персональних даних у Реєстрі - до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси (для виборців, які проживають на території України) або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України (для виборців, які проживають чи перебувають за межами України);

заяву щодо зміни своєї виборчої адреси - до органу ведення Реєстру за новою виборчою адресою;

заяву про внесення змін до відомостей про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно - до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси;

заяву щодо виправлення неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи - до органу ведення Реєстру за виборчою адресою такої особи або до відповідної закордонної дипломатичної установи України, якщо виборча адреса особи знаходиться за межами України;

запит щодо змісту своїх персональних даних (передбачені частиною першою статті 6, частиною першою статті 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців") - до будь-якого органу ведення Реєстру;

запит щодо прізвищ, власних імен, по батькові, дати народження усіх виборців, внесених до Реєстру за своєю власною виборчою адресою (крім виборчих адрес, визначених згідно з частинами третьою — п’ятою статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців")- до будь-якого органу ведення Реєстру.

Виборець для визначення (або зміни) йому органом ведення Державного реєстру виборців виборчої адреси за місцем фактичного проживання може звернутися з відповідною заявою у міжвиборчий період та у перші п’ять днів відповідного виборчого процесу (у 2020 році — до 09 вересня включно) – до органу ведення Реєстру, повноваження якого поширюються на територію, до якої відноситься місце фактичного проживання виборця.

У разі якщо виборчі процеси виборів, які відбуваються на відповідній території в один день, розпочинаються неодночасно, заява може бути подана не пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу, який розпочинається пізніше.

Виборець, якому за його мотивованою заявою органом ведення Реєстру буде визначено іншу виборчу адресу, ніж адреса, за якою зареєстровано його місце проживання, може звернутися до органу ведення Реєстру з новою заявою не раніше ніж через один рік після дати внесення до Реєстру останньої зміни його виборчої адреси.

Звернення в електронній формі надсилаються виборцем із використанням мережі "Інтернет" за підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги" (кваліфікований електронний підпис).

Звернення в електронній формі створюються шляхом заповнення виборцем форми з використанням відповідного електронного сервісу, розміщеного на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії.

Звернення, надіслані з використанням мережі "Інтернет", повинні містити адресу електронної пошти заявника.

Копія (копії) документа (документів) додається (додаються) до заяви в електронній формі у вигляді файлу (файлів) у форматі JPEG (*.jpg) або PDF (*.pdf), загальний розмір якого (яких) не повинен перевищувати 5 мегабайтів.

Про подання звернення в електронній формі на вказану виборцем адресу електронної пошти надсилається відповідне повідомлення.

При необхідності уточнити питання, пов’язані з порядком подання заяв (звернень), терміни подання заяв (звернень) та інші питання, пов’язані з Реєстром виборців, звертайтесь до відділу ведення Реєстру виборців особисто за адресою: смт Брусилів, вул.Небесної Сотні, буд.2 (районна державна адміністрація), кабінет №01, телефони для довідок:  31-8-23, 31-1-78.