ПРОПОЗИЦІЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ПОШИРЕННЮ COVID-19 МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ

Дата: 07.08.2020 10:21

З метою належної підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року у Центральній виборчій комісії розроблено низку рекомендацій та заходів, спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Для цього в Комісії була створена робоча група, до складу якої входять, зокрема, народні депутати України, представники Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства охорони здоров?я України, Національної служби здоров?я України, Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства внутрішніх справ України та Державної прикордонної служби України, а також представники міжнародних організацій.

Під час засідання 04серпня 2020 року Комісія схвалила та надіслала Кабінету Міністрів України напрацьовані робочою групою пропозиції, прийнявши відповідну постанову.

Вони включають в себе широкий спектр загальних вимог щодо організації протиепідемічних заходів під час організації та проведення місцевих виборів.  Зокрема, під час проведення голосування виборців на виборчих дільницях, у закладах охорони здоров’я, на самоізоляції та під час проведення передвиборної агітації. А також – перелік протиепідемічних заходів, що мають бути здійснені органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування для забезпечення організації та проведення виборів.

Відповідні заходи та рекомендації було доручено розробити Кабінету Міністрів України спільно з Центральною виборчою комісією одним з пунктів Постанови Верховної Ради України про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на 25 жовтня 2020 року.

Ознайомитись із постановою Комісії у додатку від  4 серпня 2020 року № 158 “Про пропозиції робочої групи з розробки рекомендацій та заходів, спрямованих на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, під час організації  та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року  та інших виборів у період дії карантину” можна на офіційному вебсайті Комісії за посиланням: https://act.cvk.gov.ua/acts/pro-propozitsii-robochoi-grupi-z-rozrobki-rekomendatsiy-ta-zahodiv-spryamovanih-na-zapobigannya-poshirennyu-gostroi-respiratornoi-hvorobi-covid-19-sprichinenoi-koronavirusom-sars-cov-2-pid-chas-organi.html

З використанням матеріалів повідомлення

відділу взаємодії із засобами масової  інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії