ЗМІНА ВИБОРЧОЇ АДРЕСИ. ЩО? ДЕ? КОЛИ?

Дата: 18.08.2020 18:17

Шановні виборці Брусилівщини!

Центральною виборчою комісією розроблено Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси, затверджений постановою Центральної виборчої комісії від 18 травня 2020 року №88 (із змінами), та Порядок визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, затверджений постановою Центральної виборчої комісії від 11 червня 2020 року №103 (із змінами). Вказані постанови забезпечують громадянам, у тому числі — внутрішньо переміщеним особам, внутрішнім трудовим мігрантам, особам, які з певних причин тривалий час проживають не за місцем своєї реєстрації, або проживають без реєстрації (не мають зареєстрованого місця проживання), — брати участь у голосуванні за місцем фактичного проживання.

Звертаємо Вашу увагу на те, що адреса реєстрації та виборча адреса виборця не одне і теж.

Відповідно до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” - “реєстрація — внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку”.

Згідно із Законом України “Про Державний реєстр виборців” - “виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", якщо інше не визначене органом ведення Державного реєстру виборців. За зверненням виборця орган ведення Державного реєстру виборців може визначити іншу виборчу адресу виборця, ніж визначену відповідно до адреси реєстрації”.

Виборець для визначення (або зміни) йому виборчої адреси за місцем фактичного проживання може особисто, або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства, звернутися з відповідною заявою у міжвиборчий період та у перші п’ять днів від початку відповідного виборчого процесу (у 2020 році — до 10 вересня включно) до органу ведення Державного реєстру виборців, повноваження якого поширюються на територію, до якої відноситься місце фактичного проживання виборця.

Звернення може бути надіслане виборцем в електронній формі із використанням мережі "Інтернет" за підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги" (кваліфікований електронний підпис).

Таке звернення створюється шляхом заповнення виборцем форми заяви (звернення) з використанням відповідного електронного сервісу, розміщеного на офіційному вебсайті Центральної виборчої комісії через он-лайн сервіси “Кабінет виборця” (https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:LOGIN).

Звернення, надіслані з використанням мережі "Інтернет", повинні містити адресу електронної пошти заявника.

Про подання звернення в електронній формі на вказану виборцем адресу електронної пошти надсилається відповідне повідомлення.

Виборець, якому за його мотивованою заявою органом ведення Реєстру буде визначено іншу виборчу адресу, ніж адреса, за якою зареєстровано його місце проживання, може звернутися до органу ведення Реєстру з новою заявою не раніше ніж через один рік після дати внесення до Реєстру останньої зміни його виборчої адреси.

При необхідності уточнити питання, пов’язані з порядком подання заяв (звернень), терміни подання заяв (звернень) та інші питання, пов’язані з Реєстром виборців, звертайтесь до відділу ведення Реєстру виборців особисто за адресою: смт Брусилів, вул.Небесної Сотні, буд.2 (районна державна адміністрація), кабінет №01, телефони для довідок:  31-8-23, 31-1-78.