Ягідний Фестиваль "Брусвяна"

Дата: 31.08.2020 22:12

У Брусилівському районі в селі Костівці 28 серпня зібрались професійні садівники та любителі ягід на обласний ягідний фестиваль «Брусвяна Україна 2020», який відбувся під патронатом Житомирської обласної ради. Фестиваль вже не перший рік збирає гостей саме в цьому селі, адже тут найбільший розсадник ягід.

Завітали на свято й голова обласної ради Володимир Ширма та його заступник Максим Вілівчук.

Як зазначив очільник депутатського корпусу у вітальному слові, ягідний фестиваль дає змогу усім охочим ознайомитися з найкращими зразками ягідних культур області, придбати свіжі ягоди та гарно провести час.

«Цей фестиваль щорічний, і дуже шкода, що цьогоріч захід не набув таких масштабів, як зазвичай. Але все ж такі з дотриманням протиепідемічних вимог організатори змогли його провести. Відмічу, що в області та країні в цілому ягідництво стрімко розвивається, і попит на саджанці та допоміжні матеріали для вирощування ягід зростає надзвичайно швидко. Тому такий фестиваль – це популяризація ягідництва та садівництва, як перспективних галузей аграрного бізнесу», - сказав Володимир Ширма.

Очільник депутатського корпусу вручив почесні відзнаки обласної ради «Честь і слава Житомирщини» ініціаторам і організаторам фестивалю – директору товариства «Брусвяна» Ліліані Дмитрієвій та Брусилівському селищному голові  Володимиру Габенцю.

Окрім цього, під час офіційної частини фестивалю нагородили переможницю конкурсу юних журналістів «Ягоди рідного краю». Заслужену нагороду отримала учениця 10 класу Брусилівського ліцею ім. Г. О. Готовиця Анастасія Шкіль, яка мріє стати професійним тележурналістом. Тож у нагороду за свою роботу переможниця отримала професійний мікрофон.

Одним із організаторів фестивалю є товариство «Брусвяна», яке спеціалізується на розмноженні саджанців ремонтантних сортів малини, лохини високорослої, журавлини, брусниці, актинідії, чорної і кольорової смородини, ожини, обліпихи, а також малопоширених культур для оптової торгівлі і власного садового центру. Тож усі охочі мали змогу здійснити екскурсію на розсадник «Брусвяна» з провідними фахівцями кампанії.

Під час фестивалю, окрім ягідного ярмарку, розпродажу садових товарів, дегустації ягідного вина та розважальних заходів  встановлено рекорд України на самий великий малиновий пиріг. Зокрема, довжина малинового смаколика – 2 м, а ширина - 50 см.

Також для гостей свята підготовлена концертна програма від гурту «Древляни» та фермерська дискотека від команди «Сніданок з 1+1».

Пресслужба обласної ради