2 вересня - 75 років закінчення Другої світової війни

Дата: 02.09.2020 11:45

Друга світова війна − наймасштабніша  світова війна  в історії людства. Почалася 1 вересня 1939 і тривала 6 років (2194 дні) Офіційна і загальновизнана дата завершення Другої світової війни - 2-е вересня 1945-го року. У цей день рівно у 9-й годині і 2 хвилини (за токійським часом) був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини - Японії.

Це сталося на борту американського лінкора ББ-63 «Міссурі».  Від імені СРСР, акт капітуляції підписав 40-річний генерал із села Косинівка, що на Уманьщині, Кузьма Дерев'янко. Цьому передувало зроблене раніше офіційне повідомлення японської влади від 14-го серпня, в якому вони брали умови капітуляції за формулою Потсдамської конференції без будь-яких поправок і застережень. Нагадаємо, що Японія погодилася на капітуляцію ще 10-го серпня, але з умовою збереження структури імператорської влади в країні. Дещо раніше - 6-го серпня 1945 го року, союзними військами Сполучених Штатів Америки вперше в історії людства була скинута перша атомна бомба і найбільше японське місто регіону Тюгоку Хірасіма було практично знищено. 8-го серпня СРСР офіційно оголосив війну Японії, а 9-го серпня друга Американська атомна бомба ще більшої потужності була скинута на центральне портове місто в Японії Нагасакі, розташоване на заході острова Кюсю, яке було практично стерте з лиця землі.

Чи варто говорити про те, що відчував імператор Японії, котрий мав глибоку довіру з боку переважної більшості своїх підданих, погоджуючись на беззастережну капітуляцію?... Однозначний факт - це було мудре рішення, яке сприяло і збереженню його народу, і збереженню культури, і держави як такої.

Жах Другої світової війни залишився позаду.

З Днем закінчення Другої світової війни! Будемо сподіватися, що подібного більше не повториться!

Зі святом!