До уваги отримувачів: допомога малозабезпеченим сім'ям з числа одиноких матерів

Дата: 10.09.2020 13:32

Відповідно до постанови КМУ від 22.07.2019 № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги», якою затверджено ПОРЯДОК обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, з 1 липня 2020 р. допомога малозабезпеченим сім'ям призначається за новими умовами.

Зокрема, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та допомога на дітей одиноким матерям особам, які звернулися за її призначенням у липні — серпні 2020 р., призначається і виплачується починаючи з липня 2020 року, період доходів: з жовтня 2019 року по березень 2020 року.

Разом з тим, згідно пп.10 п.4 ДСД малозабезпеченим не призначається, якщо у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи.

Однак, є виключення, внесені пп.11 п.4, одне з яких: ДСД малозабезпеченим  призначається на один шестимісячний період, якщо малозабезпечена сім’я є багатодітною або у складі малозабезпеченої сім'ї є одинока мати (одинокий батько), що не перебуває у шлюбі, і запис про батька (матір) такої дитини до Книги реєстрації народжень внесено в установленому порядку за вказівкою матері (батька), або мати (батько) у разі смерті одного з батьків і звернулася (звернувся) за призначенням державної соціальної допомоги у липні ? грудні 2020 року.  Під час обчислення державної соціальної допомоги для  розрахунку середньомісячного сукупного доходу за кожний місяць, в якому відсутні доходи, включатимуться розміри доходів, передбачені даним ПОРЯДКОМ.

Додатково повідомляємо про необхідність подання нових заяв отримувачам, які отримували різні види допомог під час карантину без звернень /автоматичним розрахунком.

Заступник начальника -

начальник відділу ДСД УПСЗН                                                                    І.Гордін