Жінки у політиці. Вибори до місцевих рад 2020 року

Дата: 10.09.2020 13:46

Аналіз показав, що серед виборців (як серед чоловіків, так і серед жінок) досі зберігається уявлення про політику як про таку собі чоловічу сферу діяльності. Вважається, що чоловіки більше цікавляться політикою, слідкують за політичними подіями, намагаються аналізувати програми кандидатів. Натомість лише одиниці вважали, що жінки й чоловіки цікавляться політикою в рівній мірі. Також жінки нібито більше схильні прислухатися до порад чоловіків щодо електорального вибору.

Гендерна політика є діяльністю щодо реалізації особистих і групових інтересів та цінностей щодо облаштування суспільства рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків. Жінки як найбільша соціальна група, ще не є в Україні потужним суб`єктом впливу на зміст політики і це гальмує вітчизняний демократичний поступ, оскільки політичні рішення не можуть бути ефективним без участі та представництва тих в інтересах кого вони приймаються.

Сільські ради, найбільш наближені до практик прямого народовладдя, надають більш можливостей для участі жінок у політичній діяльності і їх політичного представництва. Жінки-політики, особливо на початковому етапі своєї карєри, часто опиняються сам-на –сам із ситуаціями, в яких політики-чоловіки грають командою, тому стратегією жінок у політиці може бути об`єднання на всіх рівнях, створення своєрідних жіночих коаліцій.

Менш політично досвідчені жінки потребують конкретних знань і нарощування потенціалу особистості, тому їм на допомогу приходить взаємодія із жіночим громадським сектором.

В Житомирській області підтримку для жінок-політиків початківців можна отримати:

ztpress-club.org.ua  «Прес-клуб» надають послуги у сприянні рівному доступу учасників виборчого процесу до ЗМІ та виявленню порушень під час виборчої кампанії.

ngo.zt.ua  «Громадський ресурс полісся» голос поліських громад

Проводять тренінги з підготовки кандидаток/кандидатів, які планують балотуватися на місцевих виборах.

Впровадження програми лідерства для місцевих та регіональних політикинь.

www.facebook.com «Активна громада»Житомирщини

активізація та залучення громадян у громадсько-політичних процесах та державотворенні.