Новий механізм отримання грошової компенсації одноразової допомоги «пакунок малюка»

Дата: 10.09.2020 13:50

22 серпня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»», якою затверджено Порядок та умови реалізації даного пілотного проекту з 01 вересня 2020 по 31 грудня 2021 року, а саме:

-  виплата грошової компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на спеціальний рахунок отримувача, відкритий в акціонерному товаристві комерційний банк «ПриватБанк»;

- розмір грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» становить 5000 гривень.

Відповідно, батьки новонароджених відкривають у АТ «КБ «ПриватБанк» рахунок із спеціальним режимом використання, де їм видають спеціальну соціальну картку. Далі батьки дитини для призначення грошової компенсації звертаються з відповідною заявою та необхідними документами до управління праці та соціального захисту населення.

Громадяни можуть звернутися за зазначеною компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини та самостійно протягом року витратити кошти грошової компенсації, але виключно для придбання:

дитячих товарів: засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, зокрема підгузків, серветок; дитячого одягу та взуття; дитячого харчування; дитячого посуду; дитячих іграшок; текстилю для дітей, у тому числі рушників, ковдр;

товарів для породіллі: прокладок для лактації; прокладок післяпологових.

До реалізації пілотного проекту на договірних засадах залучатимуть заклади роздрібної торгівлі. Міністерство соціальної політики України запрошує заклади торгівлі приєднатись до пілотного проекту монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Для приєднання до публічного договору закладам торгівлі необхідно зайти на сайт Мінсоцполітики за посиланням: https://www.msp.gov.ua/content/pakunok-malyuka.html