Про підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб

Дата: 15.09.2020 08:25

З 1 липня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб» № 646-ІХ, який Верховна Рада України ухвалила 2 червня 2020 року. Даним Законом внесено зміни до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» щодо встановлення щомісячної державної допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до Законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».  Державна соціальна допомога на догляд таким особам призначатиметься відповідно до Закону у розмірі 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за рахунок коштів державного бюджету. Зазначені положення Закону застосовуватися з 1 січня 2020року, за зверненнями особи за призначенням допомоги на догляд до 1 листопада 2020року.

Державна соціальна допомога на догляд не призначатиметься:

- особам, які одержують соціальні пенсії або надбавки до пенсії на догляд відповідно до законодавства, що діяло раніше;

- особам з інвалідністю, яким призначено відшкодування витрат на догляд відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування";

- іншим особам, за здійснення догляду за якими виплачується компенсація на догляд;

- в період, коли особа перебуває на повному державному утриманні.