#Подолаємо_пандемію_разом: обов’язково дотримуйтеся карантинних заходів! ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Дата: 17.09.2020 10:19

Кількість хворих на коронавірус в Україні зростає щодня. Серед основних причин погіршення ситуації – недотримання карантину та порушення обмежувальних заходів.

Пам’ятайте, що за порушення норм, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19, встановлено адміністративну та посилено кримінальну відповідальність!

Це передбачено Законом України № 530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», який Верховна Рада України прийняла 17 березня 2020 року:

Закон доповнив Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей». Так, Законом передбачені штрафи за порушення карантину, санітарних правил і рішень місцевої влади з питань боротьби з інфекційними хворобами, які становлять:

від  17 до 34 тис. грн – для громадян;

від  34 до 170 тис. грн – для посадових осіб.

Протоколи про адміністративні порушення уповноважені складати поліцейські, саме ж стягнення накладає місцевий суд.

Крім того, Законом № 530-IX внесено зміни до статті 325 Кримінального кодексу України щодо порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням.

Так, порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається:

штрафом від 17 до 51 тис. грн;

арештом на строк до 6-ти місяців;

обмеженням волі на строк до 3-х років;

позбавленням волі на строк до 3-х років.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5-ти до 8-ми років!

Пам’ятайте, що адаптивний карантин – це лише послаблення, а не ігнорування карантинних заходів!

Аби запобігти захворюванню на коронавірусну інфекцію, обов’язково дотримуйтеся основних правил:

регулярно дезінфікуйте руки та носіть захисну маску у громадських місцях!

уникайте великого скупчення людей та дотримуйтеся соціальної дистанції!

без нагальної потреби не виходьте із дому!