Відбулося урочисте ювілейне 25-те вручення премії імені Івана Огієнка.

Дата: 18.09.2020 16:08

18 вересня 2020 року на малій Батьківщині Івана Огієнка, у селищі Брусилів, відбулося урочисте ювілейне 25-те вручення премії імені Івана Огієнка.

На святкове дійство з’їхалося багато відомих особистостей. Лауреати та гості відвідали музей І. Огієнка, біля якого о.Олег відслужив молебень.

Також побували в новозбудованому Свято-Воскресенському храмі.

Завдяки сподвижникам пам’яті про Івана Огієнка вдалося віднайти забуту криницю, що була збудована за його технологією. Свого часу було споруджено низку таких криниць, які відзначалися чистою прохолодною водою. Саме біля криниці була наступна зупинка гостей Брусилівщини. Усі охочі змогли особисто переконатися у тому, що вода в «огієнківській криниці» (так називали викопані криниці) надзвичайно смачна. Попивши води, відвідали місце, де знаходилася батьківська садиба Івана Огієнка та поклали квіти до символічного каменя.

Лауреати та гості поклали також квіти до пам’ятника Олексія Опанасюка. На зібранні було зауважено, що саме Опанасюк заснував премію І.Огієнка та настояв на тому, щоб її вручення проводилось в місті, де народився Іван Іванович Огієнко.

Після цього розпочалася урочиста церемонія нагородження лауреатів премії.

Цього року серед 16 претендентів було обрано 6 переможців у п’ятьох номінаціях: «Література» (Шкраб’юк Петро Васильович), «Наука» (Скорик Михайло Тихонович), «Освіта» (Микитюк Володимир Ількович), «Мистецтво» (Андрійчук Петро Олександрович), «Громадська, політична та духовна діяльність» (премію розподілили між Майбородою В‘ячеславом Михайловичем та Купрійчуком Василем Михайловичем).

Брусилівська земля І. Огієнка тепло і щиро зустрічала лауреатів премії та гостей. Неодмінно кожен, хто відвідував цю благодатну землю, відчув безмежну гостинність, наповнився благою радістю. Відбулося примноження лауреатів премії та тих, хто для себе відкрив край Івана Огієнка, велич його духу, титанічний масштаб праці.

Довідково. Премія імені Івана Огієнка заснована з метою вшанування видатного українського вченого-мовознавця, письменника, перекладача, педагога, державного та церковного діяча, уродженця Брусилова на Житомирщині Івана Огієнка – митрополита Іларіона (1882-1972 рр.). Вона присуджується із 1995 року за заслуги у розвитку національної духовної культури, утвердження української державності, міжнаціональної та міжконфесійної злагоди.