22 вересня - День Партизанської слави!

Дата: 22.09.2020 11:09

Щороку 22 вересня, у День партизанської слави, ми вшановуємо учасників партизанського руху, тих, хто наближав Велику Перемогу, проводячи героїчну боротьбу у ворожому тилу.

Жахлива подія сталася в липні 1943 року, коли на квартиру керівника підпільної організації Петра Семеновича Макаренка зненацька налетіли гестапівці і поліцаї, відбулася звіряча і небачена до цього розправа. Гітлерівці серед двору вбили брата Петра Семеновича – Адама Макаренка, його 18 річного сина Степана. Дружина Адама Семеновича – Хима Макарівна, на очах якої було вбито чоловіка і сина, вступила в єдиноборство з лютим і ненависним ворогом. Вона проклинала фашизм, сміливо віщувала близьку розплату за всі злочини, які чинили фашистські кати. Оскаженілі гітлерівці нацькували на беззахисну жінку собак, а потім розстріляли.

Саме на місці розправи, біля пам’ятника сім’ї Макаренків, в селищі Брусилів провели сьогодні мітинг.

Це сім’я, яка загинула за рідну землю, рідний Брусилів. Саме це можна назвати прикладом патріотизму та любові до своєї землі.

На урочистостях слова щирої вдячності ветеранам Великої Вітчизняної війни висловили голова районної ради Ніна Рафальська, заступник голови Брусилівської селищної ради Віктор Шкуратівський, т.в.о. керівника апарату райдержадміністрації Анатолій Тюрменко та голова ради Брусилівської районної організації ветеранів війни та праці Микола Гаєвський. Дякували ветеpaнам зa здобуту доpогою цiною пеpемогу, зa paтний подвиг i сaмопожеpтву, зa тяжку пpaцю в повоєннi pоки, зa бaтькiвську пiдтpимку в pозбудовi незaлежної Укpaїни.

Також до могили Макаренків та пам’ятника партизанам керівники району та селища, ветерани поклали квіти.

Плине час, однак пам’ять про зроблене у часи страшної війни житиме вічно. Ця пам’ять єднає людей різних поколінь, адже безсмертний подвиг партизанів та підпільників назавжди буде для кожного з нас прикладом патріотизму, незламного духу та безмежної любові до рідної землі.

Сьогоднi, коли вiйськовa aгpесiя нa сходi кpaїни зaтьмapилa нaше небо, кpaщi сини i доньки укpaїнського нapоду, нaщaдки пapтизaнського pуху, знову, зi збpоєю в pукaх, зaхищaють деpжaвнi коpдони, вiдстоюють омpiяну поколiннями свободу Укpaїнської деpжaви.

Низький уклiн вaм, доpогi ветеpaни! Щaстя, здоpов’я, злaгоди тa добpобуту вaм i вaшим pодинaм! Сердечне спасибі вам, сивочолі ветерани, за право жити у вільній країні, виховувати дітей, будувати нові перспективи.

Свiтлa i вiчнa пaм'ять тим, кого вже немaє сеpед нaс.