Стельмах Олександр Миколайович

Дата: 02.07.2015 10:11

Старший лейтенант

08.08.1990 – 02.02.2015

Стельмах Олександр Миколайович - командир взводу 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, старший лейтенант.

Народився 8 серпня 1990 року в селі Радовель Олевського району Житомирської області. Пізніше родина переїхала до села Хомутець Брусилівського району Житомирської області. У 2005 році закінчив 9 класів загальноосвітньої школи села Хомутець Брусилівського району, а у 2007 році - Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою.

З 2008 року в Збройних Силах України. У 2013 році закінчив Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (місто Львів) за спеціальністю «Комплекси, прилади та пристрої артилерійської розвідки».

З 2013 року служив в 95-ій окремій аеромобільній бригаді Високомобільних десантних військ Збройних Сил України (військова частина А0281, місто Житомир).

З весни 2014 року брав участь в Антитерористичній операції на сході України.

2 лютого 2015 року старший лейтенант Стельмах загинув поблизу селища Піски Ясинуватського району Донецької області в районі Донецького аеропорту.

5 лютого 2015 року похований на кладовищі села Хомутець Брусилівського району.

1 вересня 2015 року у селі Хомутець Брусилівського району на фасаді будівлі загальноосвітньої школи (вулиця Шкільна, 22), де навчався Олександр Стельмах, йому встановлено меморіальну дошку.

8 грудня 2015 року у місті Чернігів на фасаді будівлі Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою (вулиця Стрілецька, 1), де навчався Олександр Стельмах, йому встановлено меморіальну дошку.

Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (23.05.2015; посмертно).

Залишились батьки та брат.