До уваги отримувачів житлових субсидій.

Дата: 05.10.2020 15:29

У зв’язку з наближення опалювального періоду 2020/2021, актуальним питанням є призначення житлових субсидій населенню.

Звертаємо особливу увагу громадян на своєчасну оплату в повному обсязі житлово-комунальних послуг.

Адже, відповідно до пп.5 п.14 постанови КМУ №848 від 21.10.1995 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого  та рідкого пічного побутового палива» (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 632), житлова субсидія не призначається -  при наявності простроченої понад три місяці (на дату отримання такої інформації управлінням) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340,00грн.) на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Житлова субсидія у даному випадку призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку такого сезону, в іншому випадку - з місяця, що настає за тим, в якому до управління праці та соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

Разом з тим, за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства, з урахуванням конкретних обставин, що склалися.

Більш детальну інформацію можна отримати за телефоном 30144.