18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми!

Дата: 09.10.2020 08:53

Торгівля людьми визнана серйозним злочином на міжнародному рівні. Жертвами цього злочину стають як жінки та чоловіки, так і діти, які потерпають від різноманітних форм експлуатації.

Україна є країною походження, транзиту та призначення для чоловіків, жінок і дітей, які вивозяться за кордон з метою сексуальної експлуатації та примусової праці.

Підписання і ратифікація Україною Протоколу про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, та покарання за неї, що доповнює Конвенцію Організації Об'єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинностіКонвенції Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми, а також приєднання до інших міжнародних зобов'язань у цій сфері, засвідчили визнання Україною необхідності вжиття заходів для подолання такої проблеми як торгівля людьми шляхом провадження державної політики у цій сфері на якісно новому рівні. Введення Україною у 1998 році кримінальної відповідальності за торгівлю людьми стало ознакою визнання цього явища як суспільно небезпечного та відмінного від інших злочинних діянь, прийнятий Закон України  "Про протидію торгівлі людьми"  - це законодавчий документ, у якому визначились всі аспекти протидії цьому небезпечному явищу. Він  визначає організаційно-правові засади протидії торгівлі людьми, гарантуючи гендерну рівність, основні напрями державної політики та засади міжнародного співробітництва у цій сфері, повноваження органів виконавчої влади, порядок встановлення статусу осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та порядок надання допомоги таким особам.

Закон України «Про протидію торгівлі людьми»