Про подання декларації про відходи

Дата: 18.11.2020 16:51

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про відходи», суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів становить від 50 до 1000 умовних одиниць, зобов’язані щороку до 20 лютого подавати декларацію про відходи за формою згідно з додатком до постанови від 18 лютого 2016 року № 118 та у порядку, встановленими Кабінетом Міністрів України.

Декларація подається щорічно до 20 лютого, за попередній рік одночасно в паперовій та електронній формі до центру надання адміністративних послуг, який передає її відповідно до органу виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, або через електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами, порядок функціонування якої визначається Міндовкіллям.

Розпочати роботу необхідно з визначення Пзув – показника загального утворення відходів, який є критерієм подачі Декларації. Якщо Пзув виявився від 50 до 1000, необхідно продовжити роботу натиснувши «Подати декларацію про відходи», якщо Пзув менше 50 – декларація не подається.

Також повідомляємо, що незабаром буду доступна ще одна можливість подати декларацію про відходи через електронний додаток «Дія», який на даний час знаходиться на етапі реінжинірингу.

Перевагами подачі декларації про відходи через електронні системи здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами є те, що час подачі декларації займає приблизно 10- 15 хвилин, реєстрація декларації триває до 5 днів, після чого суб’єкту господарювання приходить повідомлення на електронну пошту, яку він зазначив в своїй декларації про те, що його декларація зареєстрована, або спеціалістами знайдено відповідні помилки, після виправлення яких суб’єкт може повторно подати декларацію через електронний сервіс Міндовкілля для реєстрації.