СЛІДАМИ ВТРАЧЕНИХ БУДІВЕЛЬ

Дата: 23.11.2020 09:59

Однією із втрачених будівель Старого Брусилова є аптека, яка до середини 1990-х років розміщувалася навпроти пошти. Цей зовсім не дитячий заклад посідав у нашому карамельно-мандариновому дитинстві чинне місце. Тут ми купували вітаміни «Аскорбінки» і гематоген, які вживали не як ліки, а як ласощі. А взимку самим ходовим товаром аптеки був лейкопластир, яким хлопці перемотували ключки. Щоправда вистачало його на годину-дві, а коштував на ті гроші не дешево — 45 копійок. Проте, на відміну від ізоленти, лейкопластир не був дефіцитом.

Тепер трохи історії. Перша аптека в Брусилові з’явилася в 1840 році. Її власником був відомий польський фармацевт Адольф?Якоб Янович Марцинчик. Відомо, що у 1907—1911 рр. аптека належала міщанинові Абраму Беркову Гольдману, а завідувала нею провізорка Хуна Шимонівна Бінцейг. Наприкінці 1911 р. власником аптеки став лікар Ісак Гінзбург.

1915 р. у Брусилові було дві аптеки: Ціви Мазе й Лазаря Берхіна. Крім того, дещо з фармацевтики можна було купити в лавках М. А. Вайнбурга, А. Д. Брилліанта й Н. Б. Ельгорта. Одна з них збереглася до радянських часів. У 1963—1978 рр. нею завідував Євген Свиридович Шупта, 1979—1991 рр. — Василь Васильович Басалкевич.

Volodymyr Svjatnenko