Про забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.

Дата: 01.12.2020 15:56

24.11.2020 р. відбулася міжнародна конференція, на якій була представлена доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини «Реалізація права внутрішньо переміщених осіб на житло».

Основними державними житловими програмами, що регулюють надання житла для внутрішньо переміщених осіб є:

«Доступне житло» - постановою КМУ від 10.10.2018 №819 затверджено Порядок надання державної підтримки та забезпечення громадян доступним житлом. Даний порядок передбачає додаткові можливості ВПО вирішити проблему житла шляхом участі у програмі доступного житла, завдяки чому вони зможуть за допомогою держави побудувати чи придбати житло за механізмом «50» на «50».

Пільгове кредитування - постановою КМУ від 27.11.2019 №980 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання пільгового довгострокового державного кредиту ВПО, учасникам АТОта/або учасникам проведення ООС на придбання житла. Даним порядок передбачено надання ВПО кредиту терміном до 20 років. Відсоткова ставка за користування кредитом – 3%.

За більш детальною інформацією, переліком документів щодо отримання «доступного житла» чи пільгового довгострокового державного кредиту на придбання житла слід звертатися до Житомирського Регіонального Управління Держмолодьжитла:

за адресою: м.Житомир, вул..Леха Качинського, 12а, телефон (0412)425212,

e-mail: zht.06@molod-kredit.gov.ua,   офіційний веб-сайт: zht.molod-kredit.gov.ua

Також, постановою КМУ від 26.06.2019 №582 затверджено Порядок формування фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб і Порядку надання в тимчасове користування житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

Так, пунктом 2 даної Постанови рекомендовано органам місцевого самоврядування, починаючи з 2019 року передбачати у відповідних місцевих бюджетах кошти на формування фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб з урахуванням потреби в наданні такого житла.  Крім того,  02.09.2020 Урядом прийнято постанову №767 «Питання виплати грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації»