Проведення заходів в рамках акції «16 днів проти насильства» в Брусилівському районі!

Дата: 03.12.2020 16:53

З 25 листопада 2020 року стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка триватиме до 10 грудня . У цей період традиційно відбувається масове підсвічування будівель помаранчевим кольором у темну пору доби. Адже помаранчевий – це офіційний колір кампанії «16 днів проти насильства», що символізує світле та вільне від жорстокості майбутнє.

В районі проведено ряд заходів в установах, організаціях та закладах освіти спрямованих на привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок. Всеукраїнська акція в районі розпочалася із засідання районної координаційної ради з питань сімейної, гендерної політики, демографічного розвитку, протидії торгівлі людьми та домашньому насильству головним питанням було проведення кампанії «16 днів проти насильства» в умовах пандемії COVID-19. Дана акція супроводжується рядом заходів.

В управлінні праці та в школах району проводилась виставка дитячих малюнків «НІ! Насильству». На офіційному Веб-сайті Брусиліської райдержадміністрації розміщуються  статті для підвищення обізнаності населення з питань протидії  домашньому насильству та насильству  за ознакою статі та привернення уваги населення району до проблеми та нетерпимого ставлення щодо  насильства.

Для безробітних Брусилівською районною філією Житомирського ОЦЗ проведено семінар на тему «Ризики нелегальної трудової міграції» так як одна із форм проявів насильства над людиною, порушення її прав- є торгівля людьми.

Служба у справах дітей райдержадміністрації відвідала сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах та провели з ними профілактичні бесіди, щодо недопущення жорстокого поводження з дітьми.

Відділом соціальної, сімейної, молодіжної політики та охорони здоров’я Брусилівської селищної ради проводиться інформаційно-просвітницька кампанія в умовах карантину. На сторінках сайту Брусилівської селищної ради  розміщуються сатті «Знай допомога поруч» інформація для  безпечного працевлаштування, розміщений соціальний відео ролик «Життя на продаж» з посиланням на мережу facebook, «1 грудня- Міжнародний день боротьби зі СНІДом»;

Відділом освіти та спорту Брусилівської селищної ради проведено ряд заходів, такі як:

- бесіди  на тему: «СНІД- чума 21 століття», «Насильство в сім’ї, жорстоке поводження серед дітей та над дітьми», «Небезпечні квести для дітей: профілактика  залучення», «Насильству—STOP», «Профілактика дитячої жорстокості в дитячому середовищі», «Що робити коли тебе ображають дорослі», «Словничок толерантності»;

-інформаційні заходи «Насильство та кримінальна відповідальність», «Булінг в Україні. Шляхи профілактики»;

- комплексне соціологічне дослідження з метою визначення вразливості учнів до потрапляння в небезпечні ситуації щодо сексуального насильства і катування  дітей;

- анкетування учнів з питань запобігання та протидії насильства «Булінг – мовчати не треба», «Протидія булінгу в дитячому середовищі»;

- виставка публіцистичних матеріалів «Запобігання жорстокого поводження з дітьми»;

- перегляд фільму «Небезпечна гра», присвячений боротьбі проти рабства та торгівлі людьми;

- година спілкування «Стоп—булінг»;

- конкурси малюнків та творів на тему: «Щастя моєї сім’ї»;

- тренінгові заняття «Що таке булінг? Профілактика виникнення та подолання проявів булінгу в дитячому середовищі», «Я вмію захищатися: булінгу ні!»;

- заняття з елементами тренінгу «Протидія булінгу в дитячому середовищі»;

- рольова гра «Проекція на майбутнє»;

- рекомендації: буклети, «Стилі спілкування»;

- онлай-рекомендації «Заповіді підліткам щодо виховання батьків».

- відео (групи Viber) «Життя чисте від жорстокості»;

- індивідуальні заняття  «Рука допомоги».

Усі заходи було проведено з дотриманням протиепідеміологічних заходів.

Запрошуємо жителів району долучитися до акції та запалити помаранчеві вогні, задля усвідомлення та розуміння кожного, що будь-який прояв насильства є абсолютно неприйнятним у житті сучасного суспільства.

Інформує управління праці Брусилівської РДА