Децентралізація: 7 кроків для створення органу управління освітою в ОТГ

Дата: 07.12.2020 08:18

3 грудня 2020 року МОН спільно з проєктом DECIDE, Мінрегіоном і Всеукраїнською асоціацією ОТГ презентували кампанію «Освіта у нових громадах від А до Я». Також опубліковано порадник із шаблонами типових документів стосовно того, як створити орган управління освітою у громаді.

«Вже зараз у новостворених громадах відбувається процес створення органу управління освітою, а найближчим часом необхідно планувати бюджети, стратегію розвитку освіти. Кампанія “Освіта у нових громадах від А до Я” допоможе управлінцям зробити це легко і швидко», – зазначила Любомира Мандзій, заступниця Міністра освіти і науки.

Під час першої онлайн-сесії презентовано порадник із детальною інструкцією, як створити орган управління освітою в громаді за сім кроків, і шаблоном типових документів. Експерти пояснили, що необхідно:

1. Внести зміни до чинноі? структури апарату ради та і?і? виконавчих органів.
  2. Створити орган управління освітою і затвердити його положення.
  3. Призначити керівника і врегулювати трудові відносини з іншими працівниками.
  4. Провести державну реєстрацію органу управління освітою як юридичноі? особи і взяти його на облік у ДПС як платника податків.
  5. Подати картки підписів до Управління державноі? казначеи?ськоі? служби Украі?ни, зареєструватися в єдиному реєстрі розпорядників бюджетних коштів.
  6. Затвердити посадові інструкції.
  7. Укласти та зареєструвати колективний договір.

Завантажити детальний порадник із шаблонами можна за посиланням.

«Швейцарія підтримує українських партнерів для того, щоб у кожній громаді діти мали рівний доступ до якісної освіти. На громади покладена велика відповідальність, і ми раді підтримати їх експертно у процесі створення кращої системи освіти на місцях», – зауважила Ніколь Рудер, директорка Швейцарського бюро розвитку і співробітництва в Україні.

Ключові теми кампанії «Освіта у нових громадах від А до Я» — це формування органів управління освітою, фінанси, управління мережею закладів освіти, міжмуніципальне співробітництво, стратегічне планування і комунікація з громадськістю. В межах кампанії заплановано:

• 6 практичних порадників із шаблонами типових документів;
  • понад 30 вебінарів і консультативних сесіи?;
  • відеоінструкції, інфографіки та чек-листи;
  • обмін найкращими практиками громад.

Завантажити матеріали і зареєструватися для участі у вебінарах можна на сайті novihromady.decide.in.ua.

«Від злагодженоі? діяльності органів управління освітою, ефективного використання ресурсів, активноі? співпраці з громадськістю залежитиме розвиток освіти у громаді. Для підтримки освітніх управлінців ми будемо публікувати нові порадники, інструкції та проводити експертні вебінари і консультації з грудня 2020 до травня 2021 року», – пояснила Наталія Протасова, голова ГО ДОККУ, директорка проєкту DECIDE.

Довідково. «Освіта у нових громадах від А до Я» – це кампанія для голів та управлінців освіти новоутворених і реорганізованих громад. Ключова мета – допомогти сформувати ефективну систему управління освітою на місцях. У межах кампанії буде розроблено шість практичних порадників з управління, розвитку і комунікації, відеоінструкції, інфографіки та чек-листи, проведено понад 30 вебінарів і консультативних сесіи?, зібрано найкращі практики для громад щодо розвитку ефективноі? системи управління освітою.

Кампанію реалізує швеи?царсько-украі?нськии? проєкт DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» спільно з Міністерством освіти і науки Украі?ни, Міністерством розвитку громад та територіи? Украі?ни і Всеукраі?нською асоціацією ОТГ.

Докладніше – на сайті novihromady.decide.in.ua та Facebook-сторінці.

Нагадаємо, МОН і Державна служба якості освіти розробили методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах загальної середньої освіти.