На Житомирщині розпочинається заборона на вилов раків

Дата: 07.12.2020 16:10

З п’ятого грудня 2020 року згідно наказу № 82-у на території Житомирської області розпочинається заборона на вилов річкових раків. Триватиме вона по 30 червня 2021 року.

Основною метою встановлення заборони є забезпечення охорони річкових раків під час їх природнього відтворення, створення сприятливих умов для виношування ікри та збільшення їх запасів у рибогосподарських водних об`єктах Житомирщини.

Повідомляємо, що після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 екз. раків на водоймах загального користування та 50 екз. – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Раків можна ловити не менших за 10 см. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

За перевищення добової норми вилову раків передбачена адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП (штраф від 340 до 680 грн). Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожний екземпляр незаконно виловленого рака.

Повідомити про порушення або отримати додаткову інформацію про заборону на вилов раків можна за телефоном «гарячої лінії» Житомирського рибоохоронного патруля: (067) 414 60 74.